Facebook Google+ Twitter

Alleuslugi, Allegro.pl, alle - problemu cd.?

Portal Alleuslugi.pl ruszył 4 sierpnia. Pierwsza odsłona po zaledwie ośmiu dniach funkcjonowania została oprotestowana przez prawników Allegro.pl. Dwa miesiące temu Alleuslugi.pl miały problem, a jak jest dzisiaj?

Strona portalu alleuslugi.pl / Fot. screen strony alleuslugi.plW sierpniu, kiedy wynikły nieporozumienia między allegro.pl a nowym portalem, który skorzystał z wizerunku strony ,,giganta'' zakupów on-line, Alleuslugi.pl zawiesiły stronę do czasu zmiany tych elementów, które zostały określone jako czyn nieuczciwej konkurencji, bezprawne wykorzystanie znaku towarowego i naruszenie praw autorskich przysługujących podmiotom z grupy Allegro. O sprawie pisaliśmy dwa miesiące temu.

13 sierpnia Przemysław Cebula, właściciel portalu Alleuslugi.pl mówił: - Graficy i programiści już pracują nad zmianą strony i udogodnieniami, myślę że może to potrwać maksymalnie 14 dni, ale będziemy chcieli zrobić to szybciej.

Szybciej się nie dało, a 14 dni przedłużyło się do dwóch miesięcy. Z jakim skutkiem, można zobaczyć na www.alleuslugi.pl

- Portal Alleuslugi.pl po kilkudziesięciu dniach przerwy powraca z nowym layoutem oraz nowymi funkcjami - informuje Zespół Alleuslugi. - Nowy layout strony nie ma nic wspólnego z Allegro.pl. Podzielony został na dwie części co ma związek z nową funkcją – aukcją z licytacją usług - dodają twórcy portalu.

Firmy bądź osoby prywatne mogą nie tylko zlecać wykonanie usług, ale również wystawiać aukcje z konkretnymi usługami po stałej cenie „Zleć teraz” bądź formie licytacji z ceną minimalną. Ta funkcja odróżnia serwis Alleuslugi.pl od innych stron z ofertami firm usługowych rodem z książek telefonicznych.

Co sądzi Grupa Allegro?

Wg właściciela portalu Alleuslugi.pl problem, który zgłosiła grupa Allegro został usunięty. Allegro widzi nadal problem!

(Nie)czysta gra w internecie

W internecie pojawiają się wciąż nowe serwisy. Dzięki temu rynek e-handlu w Polsce staje się barwny i interesujący. Często bywa tak, że chęć szybkiego pieniądza i sławy przesłania postępowanie zgodnie z prawem. Nie jest to zjawisko obce w dzisiejszym świecie.

- Trudno akceptować zachowania, które naruszają obowiązujące przepisy prawa - mówi Patryk Tryzubiak, rzecznik Allegro.

Spytaliśmy rzecznika Grupy Allegro, jak z dzisiejszej, dwumiesięcznej perspektywy ocenia zmiany na stronie alleuslugi.pl.
- Autorzy serwisu „Alleusługi” próbują zaistnieć w sieci, nie dzięki swoim pomysłom, inwencji, ale przede wszystkim dzięki korzystaniu z dorobku najbardziej rozpoznawalnego polskiego serwisu transakcyjnego - Allegro - mówi Tryzubiak.

W czym tkwi problem?

Tryzubiak wymienia te cechy portalu, które upodabniają się do Allegro, choć nie mają z nią związku. Jest to m.in.: - Nawiązanie do przedrostka „Alle” wykorzystywanego przez produkty grupy „Allegro” np. „Allewakacje”, „Alleshow”, „Allekredyt” etc. w swoim zamyśle ma sugerować użytkownikom związek z Grupą Allegro. Dodatkowo podobne elementy graficzne mają upewniać internautów, że serwis posiada tego samego, wiarygodnego i wypróbowanego operatora co Allegro - podaje Tryzubiak. - Nadto, operator serwisu „Alleusługi” nie podaje swoich danych w serwisie, mimo istnienia takiego obowiązku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mirosław
  • Mirosław
  • 06.04.2011 19:03

Korzystanie z dorobku innych jest nieuczciwe i tak jak kłamstwo ma bardzo krótkie nogi. Aby uruchomić dobry serwis trzeba znaleźć niszę, pomył poprzeć badaniami, a nie podszywać się pod kogoś innego. EwaD. podaje przykład sprzedajemy.pl jako zdrowej konkurencji i na tym rzecz polega, a nie na podszywaniu się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na fali sukcesu innych zawsze będę żerować nieuczciwe firmy, dla klientów takich własnie juz samo podszywanie sie powinno byc ostrzeżeniem. Ja tam wolę uczciwą konkurencje, a takiej na szczęście nie brakuje. Na FB juz zapowiadaja nadejście alternatywy dla allegro w postaci platformy Sprzedajemy.pl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alle o co tylle szumu?
Serwis tak szybko jak powstałł, prawdopodobnie tak szybko padnie allbo będzie rwałł w jakiejś stagnacji.
Grafika i funkcjonallność raczej kuleje (z Allegro też nie było za różowo na starcie, ale żeby powtórzyć sukces Allegro, trzeba by się przenieść parę lat wstecz).
Allegro całą aferą tyllko nakręca ogllądalność tej swojej niby-konkurencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.