Facebook Google+ Twitter

Alleycat - walka rowerowych kurierów z korkami i czasem

W sobotę w Warszawie odbyły się alleycatowe wyścigi kurierów rowerowych Miejskie Lamy 2007. Rowerzyści mieli tylko 2 godziny, by wykonać kilkanaście zadań w różnych punktach stolicy.

 / Fot. ScreenNazwa alleycat pochodzi z angielskiego i oznacza bezdomnego kota, chodzącego własnymi drogami. Podobnie kurierzy, żeby zdążyć na czas musieli znać różnego rodzaju skróty i "kocie ścieżki".

Zadania były naprawdę różne. Uczestnicy wyścigu musieli m.in. policzyć, z ilu otworów tryska woda w fontannie przed Arkadią, zdobyć gadżet z Burger Kinga, ulotkę z pizzerii Da Grasso, sprawdzić, ile kosztuje kebab na rondzie Wiatraczna, podjechać do Pałacu Łazienkowskiego czy na Plac Zawiszy. Dodatkowo każdy musiał przywieźć w jakimkolwiek naczyniu trochę wody oligoceńskiej lub deszczówki.

Zawodnicy zapewniali, że wyścigi nie były szczególnie trudne, bez problemu odnajdywali zamieszczone w rozpisce punkty. Może z wyjątkiem jednego - punkt oznaczony jako Chmielna 21A okazał się w rzeczywistości być Nowym Światem 21A, co zdecydowanie zdezorientowało niektórych. Wspominają jednak, że któregoś dnia dostali na alleycacie mapkę z zaznaczonymi punktami, jednak organizatorka ponoć dwa dni spędziła na tym, żeby
dokładnie powymazywać z niej nazwy ulic.

Nie wszystkim udało się jednak wyścig ukończyć. Wyjątkowego pecha miał kurier, który goniąc do kolejnego punktu, zderzył się z pieszym i cała przygoda zakończyła się wizytą na komisariacie.

Uczestnicy wyścigu jednak zgodnie twierdzą, że impreza była udana - najważniejsze, że była dobra zabawa. A że była dobra, można się przekonać, oglądając film:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Melisa, ja tez :) ale postaram sie nie zawieść :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert, nie wypełniłeś w swoim profilu rubryki doświadczenie, a przecież musisz mieć dziennikarskie, nie? Ciekawe dobre teksty + filmy (odpowiednio przycięte etc) =profesjonalizm ;-) i te tematy: najpierw slacklining, teraz alleycat - aż jestem ciekawa, co będzie następne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie chwaląc się, jesteśmy jedyni :))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ współczesne podchody na rowerach. Alleycat - trzeba zapamiętać ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezly art, szkoda ze tak malo materialu filmowego

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo fajny materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem pod wrażeniem, czy jakaś telewizja zauważyła te zawody? link i wiesz więcej niż!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.