Facebook Google+ Twitter

Alli - nadzieja na szczupłą sylwetkę?

Prawie połowa Polaków zmaga się z nadwagą. Według najnowszych statystyk 20 proc. z nich to osoby otyłe. Szansą na pozbycie się zbędnych kilogramów ma być nowy lek - bestseller z USA - jak go okrzyknęły apteki i producent.

 / Fot. Przemysław Stoppa PAPDo aptek w całym kraju trafił właśnie lek, wspomagający odchudzanie osób dorosłych. Alli pomaga zwiększyć skuteczność diety nawet do 50 proc. Oznacza to, że jeśli uda się zrzucić dwa kilogramy to Alli pomoże pozbyć się następnego kilograma. Jak to działa?

Lek, jak tłumaczy producent GlaxoSmithKline na swojej stronie internetowej, oddziałuje wyłącznie na enzymy trawiące tłuszcze i nie ma wpływu na trawienie białka oraz węglowodanów, dzięki czemu organizm może przyswajać te składniki odżywcze. Alli wiąże się z niektórymi cząsteczkami enzymów trawiennych, które rozkładają tłuszcze. To zapobiega trawieniu i wchłanianiu pewnej ilości spożytych tłuszczów. Niewchłonięte tłuszcze są natomiast wydalane z organizmu w sposób naturalny. Aktywnym składnikiem preparatu Alli jest orlistat w dawce 60 mg. Preparat jest zmodyfikowaną wersją Xenicalu, tabletki na odchudzanie, dostępnej tylko na receptę. - Preparat jednak nie jest magiczną pigułką. Alli wspomaga odchudzanie w sposób, którego skuteczność potwierdzono klinicznie - mówi Małgorzata Michałków,Consumer Healthcare w GlaxoSmithKline.

Jak wynika z raportu opublikowanego przez European Medicines Agency, Xenical został dokładnie przebadany. Badania trwały od jednego roku do dwóch lat i porównano w nich trzy różne dawki preparatu w połączeniu z dietą. W dodatkowym, dłuższym, badaniu z udziałem 3 tys. otyłych pacjentów porównano skuteczność działania preparatu Xenical w okresie czterech lat stosowania w połączeniu z dietą i wysiłkiem fizycznym. We wszystkich badaniach głównym efektem, jak wynika z raportu, była zmiana masy ciała.
- Jest to pierwszy i jedyny lek odchudzający, dopuszczony przez Europejską Agencję ds. Leków do sprzedaży bez recepty - informuje Marta Paleczna, specjalista PR w GlaxoSmith Kline.

W Stanach Zjednoczonych Alli pojawił się w czerwcu 2007 roku. Wprowadzenie na rynek farmakologiczny leku
poprzedziła wielka kampania reklamowa, na którą koncern wydał 150 mln dolarów. Spoty reklamowe, broszury, a nawet obszerne książki, chwalące działanie leku, przyniosły popularność produktowi. W Stanach wybuchła tzw. „gorączka alli”, która przełożyła się na wysoką sprzedaż. Obecnie na rynku amerykańskim lek cieszy się niesłabnącą popularnością wśród milionów pacjentów.

Na polskim rynku można już dostać preparat. Jego cena za 42 kapsułki wynosi 102 zł, zaś za opakowanie 84 kapsułek zapłacimy 152 zł (źródło: apteka internetowa cefarm24.pl). Zalecana dzienna dawka to trzy kapsułki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Agnieszka B.
  • Agnieszka B.
  • 03.10.2011 13:34

Alli nie działa? Pewnie, że nie, jeśli siedzisz na tyłku i tylko czekasz aż "zadziała". Alli WSPOMAGA dietę, a nie ją zastępuje człowieku! Spróbuj wysiłku fizycznego godzinę dziennie i dietę! może wtedy w takim zestawieniu Alli zadziała? Ten preparat zwiększa skuteczność diety do 50%. A jeśli Twoje zrzucone kg, w które włożyłaś swój wysiłek = 0, to dodaj do tego jeszcze połowę z tego (to zrobiło Alli). ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń
iga
  • iga
  • 29.08.2010 16:13

ali nie dziala!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam do sprzedania w pełni oryginalne preparaty ALLI po cenach hurtowych, czyli z ominięciem marży naliczanej w aptekach, bardzo tanio, zapraszam!

Zainteresowanych proszę o kontakt:
fanatisch@onet.eu
gg: 8255917

Komentarz został ukrytyrozwiń

Och i ach! Nie mogę się już doczekać. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
mając w swoim budżecie domowym o 102zł/152zł mniej , to na pewno można trochę schudnąć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.