Facebook Google+ Twitter

Allison Stokke przeskoczyła Isinbajewą... w popularności

Jelena Isinbajewa nie jest już najpopularniejszą tyczkarką na świecie. Mistrzyni olimpijska, mistrzyni i rekordzistka świata, w rankingu popularności przegrywa z... 18-letnią licealistką z Kalifornii, Allison Stokke.

Jelena Isinbajewa. / Fot. Przemysław TrubalskiIsinbajewa jest najlepszą tyczkarką świata. Od kilku lat zdobywa najważniejsze tytuły, na czele z mistrzostwem olimpijskim z Aten w 2004 roku, oraz mistrzostwami świata w 2005 r. w Helsinkach i 2007 w Osace. Żadna rywalka Rosjanki nie potrafi nawet zbliżyć się do jej rekordu świata - 5,01 m. Ale w konkursie na najpopularniejszą tyczkarkę przegrałaby z Allison Stokke, 18-letnią Kalifornijką, której największy do tej pory sukces sportowy to mistrzostwo Kalifornii w 2004 roku.

Nazwisko Allison stało się znane w maju, ale już teraz, wpisując je w wyszukiwarce Google trafiamy na blisko 400 tys. odnośników. Wpisując "Isinbayeva" znajdujemy "tylko" 331 tys. stron. Na zawodach z udziałem Allison zjawia się kilka tysięcy ludzi i dziesiątki reporterów. Specjalnie dla niej.

Screen ze strony DyeStat, na której pojawiło się zdjęcie Allison Stokke. / Fot. screenA wszystko to z powodu jednego zdjęcia opublikowanego w internecie. Zdjęcie wykonał w czerwcu ubiegłego roku Vic Sailer z agencji PhotoRun specjalizującej się w fotografii sportowej. Wizerunek przygotowującej się do skoku, poprawiającej fryzurę dziewczyny pojawił się na stronie gromadzącej wyniki zawodów lekkoatletycznych młodzieży szkolnej w USA. Zwykłe zdjęcie z zawodów jakich wiele, szybko obiegło sieć. Z jednego powodu - urody Allison. Młoda tyczkarka zaczęła otrzymywać tysiące maili, dostawała prośby o udzielenie wywiadu, zaczęły powstawać poświęcone jej strony, a blogi szybko zbudowały jej ogromną popularność.

Z powodu tego jednego zdjęcia Allison Stokke, wbrew swojej woli, zaczęła wzbudzać olbrzymie zainteresowanie. Informacja o Allison znalazła się między innymi na okładce "Washington Post". W internecie są nawet dostępne rozmaite gadżety - plakaty, kubki, podkładki pod myszkę - z wizerunkiem młodej sportsmenki. Dzięki internetowi nikomu nie znana tyczkarka z Kalifornii w ciągu kilku miesięcy stała się popularniejsza niż mistrzyni olimpijska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

(+) Czytałem już o tym kiedyś :-) Kiedyś nawet zastanawiałem się, jak się owa dama nazywa, bo pamięć mi figla spłatała. A tu proszę :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za ciekawostkę

obie panie niewątpliwie zasługują na POPULARNOŚĆ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

badurova tez jest fajna ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezła ciekawostka ;) Myślałem, że nie ma ładniejszej tyczkarki niż Isinbajewa. Do dziś tak myślałem... ;) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj tam.... warunki estetyczne też są ważne, gdyż rozwijają naszą wyobraźnię dzięki czemu stajemy się bardziej twórcze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A(c)h, przyganiał kocioł garnkowi, tak jakby mężczyźni zwracali uwagę tylko na urodę, a kobiety jedynie na wrażliwość i intelekt samców :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aha, ale ech, och i ach ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak to już w życiu bywa. Nie faktyczne umiejętności, a wrażenie.
Oranje - tylko Ci przyklasnąć :-)

Acha, plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fenomen Anny Kurnikowej. Tenisistka przeciętna z nieprzeciętną urodą zrobiła na sporcie niezłą kasę i karierę ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I znowu wszystko zależy od urody ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.