Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2770 miejsce

Al-Namrood nadciąga z nową płytą (wideo)

Pochodzący z Arabii Saudyjskiej zespół Al-Namrood jest bardzo ciekawym zjawiskiem w świecie cięższego brzmienia. W zasadzie panowie nie udzielają się scenicznie, albowiem aktywność koncertowa to dla nich zbyt wielkie ryzyko.

Zrzut z ekranu. https://youtu.be/3RGFxGgp3BM / Fot. screenshot by Pawel Jankowski (YT)Pochodzący z Arabii Saudyjskiej zespół Al-Namrood jest bardzo ciekawym zjawiskiem w świecie cięższego brzmienia. W zasadzie panowie nie udzielają się scenicznie, albowiem aktywność koncertowa to dla nich zbyt wielkie ryzyko.

Al-Namrood zapowiada swój nowy krążek "Enkar" (LP 2017, إنكار ) na dzień 22 maja; nakładem Shaytan Productions. Ponoć szósta płyta będzie równie bezkompromisowym materiałem jak każdy z poprzednich długograjów. Można spodziewać się sporej ilości jadu, podróży w zaświaty, spotkania z nieprzebranymi zastępami wszelakich dżinów i arabskich demonów. Przy czym rozsatanizowane muzykowanie jest niejako przemyślaną konwencją, swoistą formą artystycznego wyrażenia sprzeciwu wobec całego zła islamskiego fundamentalizmu. Al-Namrood poddaje gruntownej rewizji religijną dyktaturę, która utrzymuje w zniewoleniu miliony Arabów. Neguje wartości kształtujące ustrój państwowy i politykę fałszywego poczucia wolności.

Trio muzyków stara się podtrzymywać swoją działalność z zachowaniem pełnej anonimowości i przy pośrednim kontakcie z mediami i swoimi fanami. Opiewani jako arabski band black metalowy, sami zainteresowani dopełniają szufladkującą Zrzut z ekranu. https://youtu.be/3RGFxGgp3BM / Fot. screenshot by Pawel Jankowski (YT)etykietkę słowami "furious oriental". Występy sceniczne byłyby prośbą o karę śmierci, zresztą każda z kolejnych wydanych płyt to podobnież podpisywanie wyroku na siebie samych. Ich obecność nie uszła uwadze tzw. quasi-kalifatu Państwa Islamskiego.

Kompozycje Al-Namrood są wyraźnie nacechowane kulturą pochodzenia twórców, chociaż muzycy przekonują, że zaznaczenie się pewnych wpływów Środkowego Wschodu jest mniej celowe niż można myśleć. Niemniej słuchacz obcuje z black metalem cośkolwiek odstającym od utartych kanonów gatunku. Muzyka bliższa pierwocinom lat 80., z pewnym naciskiem na kierunek doom i przy zachowaniu natywnej hipnotycznej motoryki. Elementy ornamentujące kompozycje Al-Namrood przyprawiają o dość niezwykłe poczucie egzotyki. Wykorzystanie ludowego instrumentarium i bogactwa lokalnego folkloru, wzmacnia przekaz ewokujący całą gamę mrocznych wizji.

Tracklista:

1. Nabth
2. Halak
3. Xenophobia
4. Estibdad
5. Efsad
6. Estinzaf
7. Ensaf
8. Egwaa
9. Ezdraa
10. Entiqam

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.