Alpejskie MŚ. Marcel Hirscher wygrał superkombinację

Austriak Marcel Hirscher był najlepszy w superkombinacji podczas mistrzostw świata w amerykańskim Beaver Creek. Medal srebrny wywalczył prowadzący po zjeździe Norweg Kjetil Jansrud, a brąz padł łupem Amerykanina Teda Ligety'ego.

Superkombinacja to konkurencja na którą składa się zjazd i slalom (jeden przejazd). Podczas 43. Mistrzostw Świata (MŚ) w Narciarstwie Alpejskim, których gospodarzami są amerykańskie Vail i Beaver Creek, faworytem był w niej specjalizujący się w slalomie lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Austriak Marcel Hirscher. Zawody rozegrano w Beaver Creek na trasie Birds of Prey.

Jako pierwszy w slalomie rywalizował Marcel Hirscher, który po zjeździe był dopiero trzydziesty. Austriak skorzystał jednak na tym, że miał nierozjeżdżony przez rywali śnieg i awansował na pozycję lidera. W konkurencji szybkościowej najlepiej wypadł Kjetil Jansrud. Norweg ponadto uzyskał osiemnasty czas przejazdu w konkurencji technicznej i w efekcie wywalczył srebrny medal, wetując sobie niepowodzenia w supergigancie i zjeździe. Do triumfatora stracił 0,19 s.

Z kolei na najniższym stopniu podium stanął Ted Ligety (0,30 s straty). Alpejczyk gospodarzy pierwszą odsłonę superkombinacji zakończył na dwudziestej dziewiątej pozycji, a w drugiej uzyskał czas gorszy tylko od triumfatora. W zawodach wziął udział jeden Polak. Maciej Bydliński, bo o nim mowa, w zjeździe został sklasyfikowany na trzydziestym trzecim miejscu, a po slalomie przesunął się o sześć lokat (4,44 s straty). Sklasyfikowanych zostało trzydziestu dziewięciu zawodników.

Na poniedziałek na trasie Raptor w Beaver Creek zaplanowano superkombinację kobiet. Natomiast kolejną konkurencją męską będzie gigant, który zostanie przeprowadzony w piątek w Vail.

Wyniki - superkombinacja (zjazd 2623 m i slalom 690 m):
Medal złoty: Marcel Hirscher (AUT) 2.36,10 min
Marcel Hirscher (AUT) / Fot. Erich Spiess/ CC 1.0Medal srebrny: Kjetil Jansrud (NOR) 0,19 s straty
Medal brązowy: Ted Ligety (USA) 0,30