Facebook Google+ Twitter

Alpejskie MŚ. Zwycięstwo faworytów w zawodach drużynowych

Reprezentacja Austrii była najlepsza w drużynowym slalomie równoległym podczas mistrzostw świata w amerykańskim Beaver Creek. Medal srebrny wywalczyła ekipa Kanady, a brązowy zespół ze Szwecji. Polska nie wystawiła drużyny.

Drużyna Austrii: Eva-Maria Brem, Michaela Kirchgasser, Marcel Hirscher, Christoph Noesig / Fot. Christian Jansky/ CC 3.0; Christian Jansky/ CC 2.5; Tschaensky/ CC 3.0; Christian Jansky/ CC 3.0;Drużynowy slalom równoległy jest konkurencją, w której biorą udział zespoły mieszane składające się co najmniej z czterech osób - dwóch alpejek i dwóch alpejczyków. W każdym wyścigu między dwiema ekipami rozgrywane są cztery przejazdy - dwa dla kobiet i dwa dla mężczyzn. Za zwycięski przejazd dana drużyna otrzymuje punkt. Jeżeli stan rywalizacji wynosi 2:2, o triumfie w wyścigu decyduje suma czasów przejazdów poszczególnych członków reprezentacji.

Podczas 43. Mistrzostw Świata (MŚ) w Narciarstwie Alpejskim, których gospodarzami są amerykańskie Vail i Beaver Creek, faworytem była drużyna Austrii, która broniła złotego medalu sprzed dwóch lat. Eva-Maria Brem, Michaela Kirchgasser, Marcel Hirscher i Christoph Noesig nie mieli sobie równych. W drodze do finału pokonali 4:0 Argentynę, 3:1 Norwegię i 3:1 Szwajcarię, a w decydującym wyścigu uporali się 3:1 z rewelacyjną Kanadą.

Na drugim stopniu mistrzowskiego podium stanęli: Candace Crawford, Erin Mielżyński, Phil Brown i Trevor Philp. Reprezentacja Klonowego Liścia niespodziewanie wyeliminowała w 1/8 finału zespół niemiecki, a w 1/2 finału zespół szwedzki - głównie za sprawą rewelacyjnie zjeżdżającej o polskich korzeniach Mielżyński. Natomiast miejsce trzecie zajęła wspomniana Szwecja (Maria Pietilae-Holmner, Anna Swenn-Larsson, Mattias Hargin i Andre Myhrer), która w małym finale pokonała 3:1 Szwajcarię (Michelle Gisin, Wendy Holdener, Gino Caviezel i Justin Murisier).W zawodach wystartowało szesnaście drużyn. Polska nie brała udziału. Kolejnymi konkurencjami będą slalomy giganty. Na czwartek zaplanowano rywalizację kobiet, a na piątek zmagania mężczyzn.

Wyniki - drużynowy slalom równoległy:
Medal złoty: Austria (E-M. Brem, M. Kirchgasser, M. Hirscher, Ch. Noesig)
Medal srebrny: Kanada (C. Crawford, E. Mielżyński, P. Brown, T. Philp)
Medal brązowy: Szwecja (M. Pietilae-Holmner, A. Swenn-Larsson, M. Hargin, A. Myhrer)
4. Szwajcaria (M. Gisin, W. Holdener, G. Caviezel, J. Murisier)
5. Norwegia (N. Loeseth, R. Mowinckel, S. Foss-Solevaag, L. K. Haugen)
= Francja (A. Baud, A. Marmottan, T. Worley, M. Faivre, T. Mermillod Blondin)
= USA (Paula Moltzan, Mikaela Shiffrin, David Chodounsky, Ted Ligety)
= Włochy (Ch. Costazza, F. Marsaglia, G. Borsotti, M. Marsaglia)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.