Facebook Google+ Twitter

Alphaville, Dżem i Oddział Zamknięty jutro solidarnie na Śląsku

W ramach jutrzejszych obchodów 30. rocznicy powstania śląskiej "Solidarności" w Katowickim Parku Leśnym na Muchowcu odbędzie się wielki koncert plenerowy. Gwiazdą wieczoru będzie legendarna gwiazda lat 80-tych, niemiecka grupa Alphaville.

Legendarna gwiazda lat 80-tych, niemiecka grupa Alphaville / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Alphaville_on_stage_2005.jpg&filetimestamp=20081225043459NSZZ "Solidarność" ze Śląska, podobnie jak cały związek, obchodzi w tych dniach 30. rocznicę swojego powstania. Z tej okazji, oprócz oficjalnych uroczystości, które miały miejsce wczoraj w Jastrzębiu - Zdroju, związkowcy organizują wielki koncert plenerowy. Impreza odbędzie się jutro, 5 września, w Katowickim Parku Leśnym na Muchowcu. Początek o godzinie 15.

Organizując koncert związkowcy chcą o wydarzeniach z 1980 r. opowiedzieć ludziom, którzy nie kojarzą dat związanych z podpisaniem porozumień gdańskich, jastrzębskich, szczecińskich czy katowickich. Impreza dedykowana jest zarówno tym, którzy wydarzenia sprzed 30 lat pamiętają z autopsji, jak i młodzieży, która najnowszą historię Polski zna tylko z opowiadań, książek i mediów. I to jest powód dla którego organizatorzy zaprosili na scenę gwiazdy muzyczne tamtych lat: legendarną niemiecką grupę Alphaville oraz rodzime zespoły Dżem i Oddział Zamknięty.

"Solidarność" zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy i przewiduje, że w imprezie uczestniczyć będzie kilkanaście tysięcy osób. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Szczegółowy program przedstawia się następująco:

godz. 15.00 - początek imprezy
godz. 17.30 - koncert zespołu Oddział Zamknięty
godz. 19.30 - koncert zespołu Dżem
godz. 21.30 - koncert Alphaville
godz. 23.00 - finał urodzin i pokaz sztucznych ogni

Więcej o koncercie przeczytać można na stronie śląskiej "Solidarności".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Grzegorzu z całym szacunkiem, jaka to jest legendarna grupa Alphaville, dla kogo ?
Formacji "DŻEM" nikt w kraju nie musi reklamować. Pozdrawiam i życzę miłego słuchania chłopaków na placu Sobieskiego w Bytomiu 11 września 0 20.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patrzę na te wagi i ślipiom nie dowierzam, Boże chroń ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.