Facebook Google+ Twitter

Alpine Snowboard Team doczekał się prawdziwego śniegu!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-10-24 13:50

Ogromną radość sprawiła zawodnikom Alpine Snowboard Team wiadomość o obfitych opadach śniegu w Austrii i Włoszech, ponieważ z powodu złych warunków na lodowcach, na początku października snowboardziści trenowali na hali w Druszkiennikach na Litwie.

 / Fot. Alpine Snowboard Team"Wyjątkowo kiepskie warunki śniegowe panowały na lodowcach od początku września. Powodem były opady śniegu a dokładniej, ich brak w całej Europie, co odbiło się na opóźnieniu w otwarciu większości włoskich i austriackich kurortów narciarskich. - żali się Andrzej Gąsienica-Daniel - Większość teamów wybrało alternatywy takie jak hale ze sztucznym śniegiem czy wylot na południową półkulę do Nowej Zelandii czy Chile".

 / Fot. Alpine Snowboard TeamObecnie najlepsze warunki panują w Hintertux oraz na Stubai’u w Austrii i są tak oblegane że jednorazowo jest nawet 160 teamów trenujących na kilkudziesięciu kilometrowych trasach. Najgorsza a zarazem najbardziej oblegana przez turystów jest sobota i niedziela, gdzie żeby być pierwszym w kolejce otwieranej o 7.30 trzeba wstać przed 6 rano a chętnych do słonecznej pogody i świeżo wyratrakowanych tras nie brakuje. Dużo spokojniej jest w tygodniu gdzie czas oczekiwania w kolejce wynosi kilka minut.

Snowboardziści z A.S.T. korzystając z obfitych opadów wybrali się na zgrupowanie na lodowcu Stubai w zachodniej Austrii... i nie żałują. Przywitała ich słoneczna pogoda bez żadnej chmurki na niebie i trasy przygotowane profesjonalnie.

Korzystając z rewelacyjnych warunków, szlifują swoją jazdę wykonując różnego rodzaju przejazdy zadaniowe z rękami na biodrach czy głowie : )
Popołudnia spędzają na treningach koordynacyjno-szybkościowych na miejscowych ogólnodostępnych trasach rekreacyjnych.

"W piątek kończymy 2-tygodniowe zgrupowanie i nie mamy na co narzekać. Każdy dzień przetrenowany na 100 proc., warunki na trasach- rewelacja, pogoda słoneczna przez cały czas naszego pobytu" cieszy się Tomasz Kowalczyk,
współzałożyciel Teamu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.