Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27130 miejsce

Alpine Snowboard Team z medalami mistrzostw Bułgarii i Pucharu Polski!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-26 11:50

Kolejny udany weekend zawodników Alpine Snowboard Team! Snowboardzistom udało się zgarnąć medale mistrzostw Bułgarii i Pucharu Polski w snowboardzie.

 / Fot. AST18 stycznia zawodnicy AST wyruszyli na mistrzostwa Bułgarii, które rozegrane zostały zaledwie 40 km od granicy z Grecją, w malowniczej miejscowości Pamporovo. Po 18 godzinach podróży Team dotarł na miejsce.

Pierwszy dzień zawodów przyniósł dużo radości, ponieważ wśród kobiet Natalia Ficek wywalczyła srebrny medal, przegrywając w wyrównanej walce z Teodorą Pentchevą (BUL) o kilka setnych sekundy.

 / Fot. ASTAndrzej Gąsienica-Daniel spisał się najlepiej z Polaków zajmując wysokie 3. miejsce. Walkę o złoto uniemożliwił mu upadek w 2. przejeździe z Ivanem Rantchevem (BUL). Tomasz Kowalczyk po I przejeździe eliminacyjnym miał najlepszy czas wśród zawodników z parzystymi numerami, niestety groźny upadek w II przejeździe wykluczył go z walki o złoto i ostatecznie zajął 7.  / Fot. ASTmiejsce. Zawodnicy odczuwali lekki niedosyt, ponieważ walkę o złoto przegrali minimalnie.

Zawody były rozgrywane w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, sypał gęsty śnieg przez co widoczność była mocno ograniczona.

Po pierwszym dniu team AST uwierzył w swoje siły i od początku drugiego dnia startów, mocno deptał po piętach faworytom. Czasami ryzykowna jazda opłacała się, ponieważ Natalia Ficek wywalczyła upragniony złoty medal, wygrywając z czołową zawodniczką bułgarskiej kadry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.