Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18650 miejsce

"Alpy. 50 najpiękniejszych tras przez przełęcze" Dietera Maiera

Góry miały zawsze w sobie coś monumentalnego, boskiego. Człowiek przedzierający się przez przełęcze, osiągający wysokie szczyty czuł się nic nie znaczącym pyłkiem w obliczu sił natury. Jednocześnie czuł dumę, że hart ducha prowadził go ku nieznanemu…

Okładka / Fot. DebitNie dziwne więc, że trasy górskie cieszą się tak wielką popularnością. Dziesiątki lat temu takie podróże były śmiertelnie niebezpieczne: brak dostępnych dróg, wyznaczonych tras, mroźny żywioł i lawiny często skazywały śmiałka na niepowodzenie. Na taką karkołomną wyprawę decydowali się tylko co odważniejsi kupcy, pragnąc znacznie polepszyć swój status. Nie inaczej działo się w Alpach.

"Alpy. 50 najpiękniejszych tras przez przełęcze" Dietera Maiera w sposób malowniczy pokazuje trudy pierwszych przepraw i wyznaczania nowych szlaków. Nie to jest jednak najistotniejsze. Album obejmuje najpopularniejsze samochodowe trasy górskie w Alpach z praktycznymi wskazówkami i opisami atrakcji turystycznych. Książkę wzbogacono o rys historyczny, geologiczny i ciekawostki związane z kulturą.

Najwyższy łańcuch górski w Europie położony jest na terytorium Niemiec, Francji, Austrii, Szwajcaria, Liechtensteinu, Włoch i Słowenii. Dieter Maier w swoim albumie nie pominął takich sławnych miejsc jak okolice Mariazell, które niegdyś oczarowały samego cesarza Maksymiliana, austriackiego Gmȕnd, gdzie powstało pierwsze auto marki Porsche, uroczego Dolomiti di Sesto oraz słynnej przełęczy Stelvio, przyprawiającej kierowców o palpitację serca stromymi, skalnymi ścianami wzdłuż trasy i czarną otchłanią w dole… To tylko niektóre z przykładów.

Album o trasach alpejskich jest bogaty w ilustracje. Piękne fotografie przedstawiające góry, rzadkie zwierzęta i rośliny, ciekawe zabytki architektoniczne i cuda natury robią piorunujące wrażenie. W albumie „Alpy. 50 najpiękniejszych tras przez przełęcze” na prawie trzystu stronach zawarto 200 fotografii i map - wiele z nich jest dużego formatu i zajmuje niemal całe stronice. Książkę opatrzono twardą, solidną oprawą.

„Alpy. 50 najpiękniejszych tras przez przełęcze” Dietera Maiera to praktyczny poradnik dla zmotoryzowanych kierowców. Na pewno da przedsmak podróży miłośnikom gór i zaopatrzy ich w podstawowe, czasem bezcenne informacje. Wycieczki planowano zwykle tak, aby zajmowały 1-2 dni a punkt wyjściowy był jednocześnie miejscem powrotu. Duża ilość fotografii, ciekawych opisów miejsc zachęci również mniej aktywnych do lektury. Album bowiem jest przystępnym źródłem wiedzy o jednych z najurokliwszych masywów górskich na świecie - Alpach.

Wydawnictwo DEBIT, 2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.