Facebook Google+ Twitter

Alternatywa dla alternatywnej muzyki - Deerhoof w Polsce

20 i 21 kwietnia odbędą się dwa koncerty grupy, która muzycznie potrafi zachwycać i zaskakiwać. Poza Deerhofem - supportem będzie polski zespół Kristen, prawdziwe wydarzenie na naszej scenie.

 / Fot. materiały organizatoraDeerhoof to multikulturowa muzyczna mieszanka z San Francisco, tworzona przez cztery osoby - Satomi Matsuzaki, Johna Dietericha, Eda Rodrigueza i Grega Sauniera. Zespół można zaliczyć do weteranów tak zwanego indie, zważywszy na ich ponad piętnastoletni staż na scenie. W tym czasie na ich koncie pojawiło się kilkanaście albumów, członkowie stworzyli kilka projektów na boku, współpracowali też z całą gamą tuz, od Johanny Newsom, przez 31 Knots aż po Xiu Xiu (które nota bene także niebawem wystąpi w naszym kraju). Płyty Deerhoof to zawsze zagadka stylistyczna - potrafią łączyć wszystkie gatunki, czasem stawiając na mniej więcej taneczną elektronikę, czasami uciekając się pociętych, odwołujących się do math rocków brzmień. Stąd szereg szufladek, w jakie próbuje się zespół wepchnąć, z marnym z resztą powodzeniem, bo wymyka się on wszelkim uproszczeniom i konwenansom. Stanowili natchnienie dla Grizzly Bear, The Flaming Lips, Of Montreal czy Women, otwierali występy kultowych Unwound czy Sonic Youth.

Już niebawem będzie okazja przekonać się na żywo o jakości Deerhoof - zapraszamy na dwa koncerty 20 kwietnia w warszawskim Powiększeniu, dzień później w krakowskim Re. Co więcej, w stolicy przez Deerhoof pojawi się Kristen - szczeciński zespół, który jako kolejny udowadnia, że w Polsce da się grać ambitnie i na światowym poziomie. Wydaje się, że stylistycznie są równie efemeryczni i trudni do klasyfikacji jak amerykańska grupa - jeśli Deerhoof was nie przekonuje, Kristen może przeważyć szalę.

Bilety w cenie 40/50 zł, po szczegóły zapraszam tutaj:
Klub Re
Powiększenie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.