Facebook Google+ Twitter

Alternatywny festiwal w Lublinie

8 i 9 października ACK "Chatka Żaka", czyli serce studenckiej kultury, będzie rozpływało się w brzmieniach mocno alternatywnych i mocno polskich - Alternative Stage.

 / Fot. Plakat Alternative Stage Alternative Stage zadbało o reklamę, konferansjerkę (Paweł Stelmach prowadzi festiwal przez dwa dni, a że kojarzy się go z Offensywą, Off Festivalem i w ogóle wielkim formatem festiwalowym, organizatorzy strzelili w dziesiątkę) oraz o artystyczną różnorodność przedsięwzięcia.

Muzycznie będzie bardzo interesująco, po polsku, alternatywnie i nawet, śmiem twierdzić - gwiazdorsko.

Pierwszego dnia wystąpią "Na Tak" (lubelski, międzygatunkowy projekt), Brytyjczyk "Gafyn Davies" (klaiwszowo-gitarowa popowa przyjemność), "NELL", dobrze już znany w tych kręgach muzycznych zainteresowań, "Londyn" (lubelskie, gitarowe granie), "Out Of Tune", "Plug&Play" (podobno intensywnie ewoluujący zespół z Lublina) i wreszcie "Cool Kids of Death", których już nikomu nie trzeba przedstawiać. Nie będzie więc w stu procentach po polsku - mamy Brytyjczyka i wiele anglojęzycznych tekstów.

Drugiego dnia na scenie znów Piotr Stelmach i muzycy: "The Spouds" - czyli agresywniejsza i trudniejsza forma brzmień offowych, sięgająca po hardcore i post-punki (nagrali już minialbum - "Serenity is a Brainwave"), lubelska "Popkultura", niepokornie rzężące "Crab Invasion", melodyjne i miękkie "Microexpressions", "Renton", "Lachowicz" - jednoosobowy zespół o wielu talentach, a na deser - "The Car is on Fire", którzy zagnieździli się już na polskiej scenie, "wyrobili" sobie słuchaczy, zmienili oblicza, a potem skład, ale nadal tworzą muzykę przynajmniej dobrą (momentami - zachwycającą).

Jakby tego było mało, każdej nocy czeka nas jeszcze parkietowe szaleństwo przy dźwiękach serwowanych przez "Party Animal" i "Jick Magger" (pierwszy to znany lubelski DJ, drugi - wokalista "Out Of Tune") oraz "Śmierć Disko Sound(s)", których po prostu trzeba zobaczyć na żywo.

Wreszcie - codziennie filmy w Małej Sali, wystawa "Człowiek Ziemia" i wystawa grafik komputerowych "Basi Sygacz", gdzieś w Chatce Żaka.

Bilety do kupienia m. in. w sieci Ticketpro - w cenach wahających się od 25 zł za jeden dzień, do 60 - karnet dwudniowy z miejscem na balkonie.

Do sprawdzenia na stronie: electricnights.lublin.pl

Festiwal ma swój własny spot, kręcony w malowniczej scenerii miasteczka akademickiego UMCS.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.