Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19401 miejsce

Alternatywny Klub Filmowy w Łomży. Projekcja filmu "Popiełuszko"

30 maja 2011 o godz. 17, w II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży (pl. Kościuszki) odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Plakat zachęcający na przyjście na projekcje filmu. / Fot. Paweł DąbrowskiPodczas spotkania został wyświetlony film "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Film opowiadający dzieje bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego brutalnie zabili funkcjonariusze służby bezpieczeństwa w roku 1984. Ks. Jerzy był kapelanem „Solidarności”.

Film pokazuje, jak "polityczne" dla komunistów było nauczanie prymasa Wyszyńskiego i Jana Pawła II, głoszone przez "zwykłego" księdza... "Popiełuszko" to film o człowieku i kapłanie, który miłością i dobrem walczył z nienawiścią i złem. Bo taki to był świat, taka rzeczywistość - potrzeba wielkich słów i czarno-białej optyki, żeby go przedstawić i zrozumieć.

Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z Adamem Woronowiczem, odtwórcą tytułowej roli w filmie. Spotkanie prowadził o. Marcin Radomski, kapucyn. Natomiast zorganizował je Mirosław Reszewicz - polonista.

o. Marcin Radomski OFMCap zaprasza na projekcję filmu. / Fot. Paweł DąbrowskiPubliczność. Od prawej organizatorzy: Br. Marcin Radomski - kapucyn, p. Mirosław Reszewicz - polonista. / Fot. Paweł DąbrowskiGotowi do projekcji, na zdjęciu: o. Jan Boñkowski, dh Huragan / Fot. Paweł DąbrowskiSpotkanie z p. Adamem Woronowiczem, grającym ks. Jerzego. / Fot. Paweł Dąbrowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.