Facebook Google+ Twitter

Alternatywny Turniej Jednego Wiersza

15. lecie Elbląskiej Sceny Literackiej i 5. lecie Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego.

 / Fot. Marcin KopczyńskiPISZESZ?
Zaprezentuj się w Turnieju Jednego Wiersza

W ramach jubileuszowej Elbląskiej Sceny Literackiej zapraszamy wszystkich piszących do udziału w Turnieju Jednego Wiersza. Czeka na Was duch rywalizacji i nagrody (nie wszystkie szalenie poważne) i co najważniejsze dobre (jak mniemam) teksty.
Szczegóły w regulaminie.

PRZYBYWAJCIE!

REGULAMIN
III ALTERNATYWNEGO TURNIEJU JEDNEGO WIERSZA
/5 grudnia 2014/
1. Organizatorem III Alternatywnego Turnieju Jednego Wiersza zwanego dalej Turniejem jest Stowarzyszenie Alternatywni w Elblągu.
2. Turniej odbędzie się 5 grudnia 2014 na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka (Elbląg, ul. Teatralna 11) w ramach jubileuszowej Elbląskiej Sceny Literackiej. Rozpoczęcie konkursu o godz. 20:00.
3. Formą uczestnictwa w Turnieju jest osobista prezentacja wiersza własnego autorstwa.
4. Do Turnieju będą dopuszczeni autorzy po dokonaniu rejestracji:
- drogą elektroniczną na adres: stowarzyszenie.alternatywni@gmail.com w tytule maila wpisując "Turniej Jednego Wiersza", natomiast w treści imię i nazwisko oraz tytuł utworu. Jako załącznik należy przesłać turniejowy wiersz w formatach .doc oraz .pdf
- w dniu imprezy - od godz. 16:00 do 19.00 - w oznaczonym punkcie w foyer Małej Sceny Teatru. Podczas rejestracji należy przekazać sekretarzowi 1 egzemplarz utworu, który będzie prezentowany w konkursie, w formie wydruku komputerowego.
5. W Turnieju mogą być prezentowane utwory o dowolnej tematyce, napisane w języku polskim, które nie były nagradzane w innych konkursach ani drukowane w czasopismach oraz publikacjach książkowych. Dopuszcza się teksty publikowane w internecie.
6. Prezentacja utworu nie może przekroczyć 3 minut.
7. Wiersze prezentowane w Turnieju będą oceniane przez publiczność, która w drodze głosowania przydzieli punkty autorom. Każdy widz będzie miał do dyspozycji pulę punktów (3, 2, 1) do ocenienia konkretnych utworów.
8. Komisję skrutacyjną tworzyć będą osoby nieprezentujące się w Turnieju. Przewodniczącym komisji jest Pani Hanna Motyka.
9. Organizatorzy przewidują trzy nagrody rzeczowe.
10. Ponadto przewidziane są trzy nagrody specjalne:
- Nagroda Dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Elblągu
- Nagroda Dyrektora Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
- Nagroda Dyrektora Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
Trzyosobowe jury zdecyduje o przyznaniu nagród specjalnych.
11. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.
12. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo bezpłatnej publikacji nagrodzonych i wyróżnionych wierszy w pokonkursowym wydawnictwie, fanpage Stowarzyszenia oraz w prasie.
13. Nadesłanie lub zgłoszenie wiersza na Turniej Jednego Wiersza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Projekt "Elbląska Scena Literacka. Sezon 15" jest realizowany i współfinansowany w ramach zadania Departamentu Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Elbląg „Wspieranie inicjatyw na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego” przez Stowarzyszenie "Alternatywni" w porozumieniu z Teatrem im. Aleksandra Sewruka z Elblągu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.