Facebook Google+ Twitter

Alternatywy dla wczasów w Egipcie. Hiszpania i Portugalia nie muszą być drogie

Egipt zawsze znajdował się w czołówce krajów wybieranych przez Polaków na wakacje. Powodów na pewno jest wiele, choć kluczowym pozostawała atrakcyjna cena, w której można upolować wyjazd all inclusive. W innych miejscach również nie musi być drogo

print screen / Fot. źródło własneBali / Fot. Flickr user: Jos DielisObecnie stolica Egiptu znalazła się w centrum zamieszek, a atmosfera wciąż ulega napięciu. Mimo, że kurorty wypoczynkowe typu Sharm el Sheikh, Hurghada czy Taba oddalone są od Kairu i turyści mogą czuć się bezpiecznie, wielu z nich może mieć potem problemy z powrotem do kraju. Ostatnio w Egipcie utknęli klienci biura Alfa Star, którzy przez wojskową blokadę dróg, nie zdążyli na samolot.

MSZ ostrzega

14 sierpnia oświadczenie wydało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W podanym komunikacie czytamy: "MSZ kategorycznie odradza wszelkie podróże do Kairu i innych dużych aglomeracji miejskich Egiptu. Obywatele polscy, przebywający w Egipcie w takich właśnie skupiskach, powinni zachować szczególną ostrożność i ograniczyć poruszanie się do bezpośredniego sąsiedztwa swoich domów i miejsc pracy". Dlatego też postanowiliśmy poszukać innych możliwości na spędzenie udanych wakacji.

Grecja i Turcja faworytami Polaków

Z danych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że najczęściej wybieranym przez polskich turystów miejscem urlopowej destynacji jest Grecja i Turcja. Za pobyt płaci się tu przeciętnie 2600 zł za osobę, czyli niewiele więcej niż za wakacje w Egipcie. Ponadto o wiele niższy rachunek za wyjazd płacili ci, którzy wybrali Bułgarię – 1955 zł za osobę i Chorwację – odpowiednio 1757 zł.

Brytyjska firma Post Office przygotowała „Światowy barometr cen wakacyjnych”. Pod lupą znalazły się 42 kraje, które oceniono pod kątem kosztów i cen najczęściej kupowanych produktów. Fortuny nie stracimy w wielu miejscach w Europie i Azji – tu najdroższy będzie przelot.

Pierwszym miejscem podzieliły się Hiszpania i Sri Lanka. Wbrew pozorom pobyt na słonecznym wybrzeżu Costa del Sol wcale nie musi być drogi. Za 8 wybranych produktów - w tym papierosy, trzydaniowy obiad zakrapiany winem dla dwóch osób – zapłacimy 173 złote. O niskobudżetowych wakacjach w Hiszpanii znajdziecie więcej informacji tutaj.

Turcję już dawno pokochali Polacy. Uwodzi ona turystów pięknymi widokami na Riwierze Tureckiej i niskimi cenami. Te w porównaniu do zeszłego roku spadły nawet o 16 proc., a wiele propozycji zorganizowanych wyjazdów można znaleźć na stronach polskich biur podróży. My bez problemu namierzyliśmy wczasy all inclusive w Itace za 1759 zł.
Tu za 8 sprawdzonych produktów zapłacimy 253 złote.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.