Facebook Google+ Twitter

Alzheimer wielkich, czyli wyprzedaż sreber rodowych

W Alzheimerze występuje postępujące otępienie i ubytek wielu wyższych funkcji psychicznych, oraz objawy ogniskowego uszkodzenia mózgu, tj. niedowłady, zaburzenia pamięci, funkcji wzrokowo-przestrzennych, a także myślenia abstrakcyjnego.

Alzheimer to choroba zwyrodnieniowa występująca pomiędzy 50. i 60. rokiem życia. Definicja tej okropnej choroby powinna usprawiedliwić dwóch wielkich, gdyby nie fakt, że obaj wszem i wobec mówią o swojej doskonałej kondycji psychofizycznej. Ci dwaj wielcy to przedstawiciele elity III RP. Obaj od lat wykonują pokrewny zawód. Jeden to aktor - instytucja Andrzej Łapicki, drugi to mega-gwiazda polityki Lech Wałęsa. Lubię dowolne rozważania, lecz nie w przypadku takich postaci.

Pan Wałęsa znajduje się od prawie dwóch lat pod specjalną ochroną mediów. Każda publikacja - książka, czy artykuł zawierający treści, które według byłego prezydenta godzą w jego dobre imię, są powszechnie odsądzane od czci i wiary. Przeczołgiwanie autorów, za podawanie ich punktu widzenia w świetle poznanych faktów jest normą. Tutaj każdy pozostanie przy swoim.

Mogę zrozumieć czysto ludzką reakcję byłego prezydenta. Zastanawiam się jednak gdzie jest Lech Wałęsa, z którego byłem dumny. Nawet jego wrogowie podkreślali wielką rolę, jaką odegrał w latach stanu wojennego. Czy jego wielkość skończyła się, kiedy będąc w pałacu, mianował swojego kierowcę ministrem i kapciowym? Kiedy dawni towarzysze walki nie mogli już mówić Lechu, tylko panie prezydencie?

Takie drobne sprawy często są granicą między wielkością a śmiesznością. Osiągając kompromitujący wynik w wyborach 2000 roku, przeniósł się w końcu na polityczną emeryturę. Szacunek, jakim cieszy się na Zachodzie jest dużą wartością i powinien być właściwie dyskontowany. Lech Wałęsa jednak z uporem robi wszystko, aby to tracić. Jego niefortunne wypowiedzi na tematy polityczne są często przedmiotem żartów. Pompatyczność wypowiedzi o jego mocy sprawczej jest ogromna.

To pan Wałęsa wszem i wobec, na łamach jednego z tabloidów obwieścił, że jedzie do USA i załatwi sprawę wiz dla Polaków. To jest do przełknięcia. Wielu polityków jest mistrzami w obietnicach i dotyczy to wszystkich opcji. Teraz jednak Wałęsa przegiął tak potężnie, że moim zdanie kompletnie się połamał. W okresie tak ciężkim dla ogółu Polaków, w okresie żałoby narodowej, przemówił jak człowiek. Powiedział, że wybacza Lechowi Kaczyńskiemu i innym ludziom, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem, a z którymi był w sporze. Powiedział, że żałuje, że się z nimi nie miał okazji pogodzić po chrześcijańsku. Chapeau bas panie Wałęsa. Tak się cieszyłem, że wraca normalność. Przez chwilę miałem moment zwątpienia w czystość intencji, lecz uspokoiło mnie manifestowane przywiązanie Wałęsy do wartości katolickich. Niestety radość trwała krótko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.07.2010 15:24

No tak, poczytałem nieco artykułów i komentarzy Pana Roberta i jawi mi się obraz jasny i czytelny - tym bardziej nie będę dyskutował o poglądach, bo te należy szanować, tak jak szanuje się każdego człowieka, każdego Panie Robercie, nie tylko porządnego. Nie jestem wyznawcą wybiórczego chrześcijaństwa. Miłość bliźniego to podstawowa cecha i powinność kazdego chrześcijanina.
Pozdrawiam i życzę nieco więcej luzu :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Agato chylę czoła , żeby tylkonkażdy tak pięknie i fachowo sie czepiał. Logika bez zarzutu. Pani Sławo to ciekawy pomysł. Może najpierw kryteria , proponuje uczciwość?! inne mile widziane , może tylko bez lingwistyki pewien absolwent Cambridge skutecznie mnie z tego wyleczyl a może Oxfordu nie pamiętam bo tak 'dorzynal watahe'

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, w kswetii formalnej - schorzenie, którego objawiami Pan się podpiera, to choroba lub zespół Alzheimera. Alzheimer to nazwisko jej odkrywcy. Nie mówi się "chory na Alzheimera" - tak jak nie ma chorych na Basedowa, Parkinsona, Downa, Tourette'a, Marfana. A jeśli już chcemy koniecznie forsować nazwisko odkrywcy jako nazwę zjawiska, powinno się ją pisać z małej literki - jak na przykład rentgen (tu dodatkowo spolszczony, ze względu na długą historię) w znaczeniu zdjęcie rentgenowskie. To takie małe nawiazanie do zasmolonych kotłów i garnków - jak Pan widzi, można czepić się autora, nawet nie czytając artykułu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że każdy z nas mógłby spokojnie kandydować.
Jesteśmy solą tej ziemi......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co to znaczy kosztuje bardzo dużo panie Robercie?
Jacy wszyscy byli biedni.
Co do emerytur, to osobliwy Alzheimer wypowiadających się..
System był podły i be, stąd walka ''wszystkich'' o zmianę.
W nowym systemie natomiast be były i są emerytury odziedziczone w spadku po starym.
Wtedy wiadomo było- czy się stoi czy się leży....
Taka to osobliwa i wybiórcza krytyko-pochwała zamierzchłych czasów.
Całe szczęście, że świnie tak samo kwiczą, choć teraz ładniejsze- umyte i z chudym boczkiem.
Oczywiście najbardziej poszkodowani, ci walczący o wolność i demokrację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński nie był w stanie dać rent jak wspomniał Pan Robert, ale dodam od siebie że nie zabierał też rent i emerytur żeby załatać dziurę budżetową, tak jak to zrobił L.W. Jak pewnego roku dostałem 2 zł. podwyżki renty to nawet na sznurek mi nie starczyło żebym się szarpnął.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myli się Pan nadawanie orderów kosztuje bardzo dużo właśnie kiedy dostają je ludzie którzy świadczyli o swoim patrityżmie nawet więzieniem jak tak lekko przez p. oceniana Anna Walentynowicz. Mit 'ROBOLA ' jest kluczem do chwały p. Wałęsy a nie wydziwianiem P. Tomasza. Szacunek musi budzić każdy uczciwy człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez wątpienia można nadawać orderów...to nic nie kosztuje....
Patriotów natomiast poznaje się po czynach, nie medalach na klapie.
Te dawane w różnych czasach za różne były zasługi.
Wielki mąż narodu wręczał medale.
Mały obiecał 100mln.....aaa no i skoczył przez ten nieszczęsny mur ( ktoś go podsadzał? czyjś grzbiet zszargał butem?)
Pani Walentynowicz, to ostatnimi czasy był wzór cnót i chrześcijańskiego zachowania, doceniony przez Ś.P. prezydenta, męża stanu na miarę Piłsudskiego.
Tomaszu jak mniemam ty nie robol....choć każdy kto wykonuje prace jest czyimś wyrobnikiem, w końcu ktoś go z niej rozlicza i za nią płaci.
Lekkość języka to przymiot chwalebny, ale arogancja buraka - nie robola to wstyd.
p.s. Słoma z twoich butów też już nie wystaje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje za rzeczowe komentarze. Pani Slawo byłem w szoku , że do tej pory nawet nie rozważano kwestii zamachu. Toż to powinno być normą. Drogi Tomaszu masz rację śmieszność p.Walęsy jest już pomnikowa. Jego 'witze' już nie bawią a sraszą. Tak wypowiadać się o P. Walentynowicz może tylko Cham i prostak. Pani Marto ciągle się głowie nad tym Renesansem Wałęsy w mediach. Komu to miało służyć. Dokumentów sie nie da wszystkich wrzucić do niszczarki. Wielu Wielkich współpracowało z obcymi mocarswtwami w imie dobra POLSKI. vide Piłsudski i Japonia. Ale nie z rodzimymi służbami. Jacenty masz 1000% racji o tych biednych. Kaczyński nie był w stanie dać im rent ale dał jako pierwszy Ordery. To ważne dla prawdziwych patriotów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Tomaszem. Nikogo, kto od początku trzeźwo oceniał Lecha Wałęsę, nie zdziwi jego obecne zachowanie. Zawsze taki był i byłabym zaskoczona, gdyby z wiekiem się zmienił. Pisze Pan:
"Pan Wałęsa znajduje się od prawie dwóch lat pod specjalną ochroną mediów. Każda publikacja - książka, czy artykuł zawierający treści, które według byłego prezydenta godzą w jego dobre imię, są powszechnie odsądzane od czci i wiary."
Cóż, to bardzo ludzkie - skoro media (przy aktywnym udziale większości Polaków) przyczyniły się do wykreowania światowego mitu Wałęsy, to są teraz konsekwentne. Nikt nie lubi publicznego prania brudów, które w tym wypadku odbywałoby się na oczach Europy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.