Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12077 miejsce

Amanda Knox: moje prawa nie zostały naruszone podczas procesu

Skazana przez sąd w Perugii, za morderstwo Brytyjskiej studentki Meredith Kercher, Amerykanka Amanda Knox twierdzi, że jej prawa obywatelskie nie zostały naruszone, w trakcie trwającego niemal rok procesu. Dodała także, że wierzy w sprawiedliwość włoskiego sądownictwa i liczy na to, że zostanie uwolniona po apelacji.

Amanda Knox - profil w portalu MySpace / Fot. screenW nocy z soboty na niedzielę (4-5 grudnia), Knox, podejrzana o zabójstwo swojej współlokatorki, została uznana winną tego przestępstwa. Włoski sąd skazał ją na 26 lat więzienia. Tego samego wieczoru wyrok usłyszał były chłopak Amandy, Włoch Raffaele Sollecito.

- Spodziewałam się, że na święta wrócę do domu. Muszę jeszcze poczekać. Jedyna droga na wolność to apelacja. Moi prawnicy przygotowują sie do powtórnego procesu - cytuje Knox brytyjski "The Guardian".

Wczoraj, Amanda spotkała się z włoskim posłem Walter Verinim, który odwiedzał skazańców więzienia Capanne niedaleko Perugii. Amerykanka właśnie tam odbywa swój wyrok. Knox opowiadała politykowi, że pisanie pomaga jej przetrwać pobyt za kratami. Swoją rozmowę z uwięzioną Verini zrelacjonował włoskiemu dziennikowi Corriere della Sera.

Sprawa skazania Knox budzi ogromne kontrowersje. Zdaniem amerykańskich prawników, rozmówców dziennika New York Times, dowody przedstawione w procesie przez włoska prokuraturę nie pozwalały rozstrzygnąć o winie dziewczyny. Interesujący artykuł w tej sprawie opublikował wczoraj brytyjski Daily Mail.

Zwolennikom tezy o niewinności studentki z Seattle udało się zainteresować sprawą najwyższe amerykańskie władze. Sekretarz stanu Hillary Clinton obiecała przyjrzeć się sprawie.

Knox została przeniesiona z celi, którą dzieliła z trzema kobietami: Włoszką, obywatelką Kosowa i Chinką. Teraz jej towarzyszką jest 53-letnia Amerykanka z Nowego Orleanu, która została skazana za przemyt narkotyków. - Amanda cieszy się, że może w celi mówić po angielsku. Zgłosiła się także do pracy w więziennej pralni - twierdzi jej prawnik Carlo dalla Vedova.

- Nie sądzę, żeby ona była zdolna do popełnienia zbrodni, o którą się ją oskarża - twierdzi więzienny kapelan Saulo Scarabattoli, który zetknął się z Knox.

Sprawa Amerykanki zostanie ponownie rozpatrzona w połowie przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.