Facebook Google+ Twitter

Amatorscy „Zawodowcy”

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-12-22 14:44

Film w reżyserii Jona Avneta „Zawodowcy” możemy oglądać w polskich kinach od początku grudnia. W styczniu, obraz trafi do sprzedaży na płytach DVD. Produkcja z Robertem De Niro i Alem Pacino rozczarowuje.

Plakat filmowy/materiały promocyjne / Fot. materiały dystrybutoraTurk i Rooster to dwaj bardzo doświadczeni detektywi z Nowego Jorku. Partnerzy od wielu lat, wiele razem przeszli i wiele sobie wzajemnie zawdzięczają. Starzy gliniarze pracują nad sprawą seryjnego mordercy, który oczyszcza miasto z szumowin, a dodatkowo na miejscu zbrodni pozostawia wierszyk, mówiący o grzechach zabitego.

Kiedy do śledztwa dołączają dwaj młodzi policjanci, między nimi a "starymi" dochodzi do swojego rodzaju rywalizacji i pojawiają się też wzajemne podejrzenia. Bowiem ślady i rysopis psychologiczny sprawcy wskazują na to, że seryjnym mordercą-poetą jest jeden z dwójki starszych policjantów. Pierwsze oskarżenie padają pod adresem Turka, który jak się okazuje pierwsza komunię brał u zamordowanego księdza, który napastował seksualnie małe dzieci.

tapeta/materiały promocyjne/strona oficjalna dystrybutora / Fot. www.righteouskill-themovie.comObraz Avneta zapowiadany był jako wielki hit, nie tylko kasowy, (bo nazwiska z pewnością przyciągnęły do kin rzesze ludzi) ale i aktorski, bo postacie Roberta De Niro i Ala Pacino dają pewną gwarancję dobrego kina. Tymczasem reżyserowi nie udaje się pomieścić dwóch wielkich osobistości na ekranie. Wprawdzie aktorom przypadają w filmie role partnerów, to obaj wypadają raczej blado. Znana bulwarowej prasie wzajemna niechęć pomiędzy gwiazdami uwydatnia się i wypływa na wierzch. Para aktorów nie pokazuje niczego szczególnego, a na pewno już nic co mogłoby nas, widzów zachwycić. Al Pacino stosuje ciągle znamy nam repertuar min, a De Niro pozostaje w cieniu, jakby nie chciał wchodzić w drogę filmowemu partnerowi. Traci na tym przede wszystkim sama produkcja, no i widzowie, którzy po aktorach z najwyższej światowej półki spodziewali się czegoś więcej.

tapeta/materiały promocyjne/strona oficjalna dystrybutora / Fot. www.righteouskill-themovie.comSama fabuła jest dosyć ciekawa i dobrze opowiedziana. Jednak miłośnikom thrilleru i kryminału zabraknie na pewno nowatorskich pomysłów. Twórcy podążyli starymi, utartymi schematami, przez co „Zawodowcy” nie zaskakują nas nawet niby to szokującym zakończeniem, którego domyślamy się w połowie filmu. Na nic nie zdała się też reżyserska zmyłka, która od samego początku rzucała cień podejrzeń na niewłaściwego policjanta. Jeśli to wszystko na co stać Jona Avneta, to bliżej mu do amatorszczyzny niżeli do kina światowego formatu, które chciał nam sprzedać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.12.2008 19:05

a widzisz heh :) ten przeczytałem kilka razy :P dziękuje ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobrze napisane (+) - pochwalić też umiem ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.