Facebook Google+ Twitter

Amatorskie rajdowanie w ciemnościach, czyli Nocka 2009

W minioną sobotę na Torze Poznań odbyła się kolejna edycja Nocnej Jazdy Konkursowej, czyli popularnej Nocki.

Uczestnicy rajdu. / Fot. Wojciech GrzesiakCiekawa trasa, karkołomne próby, podchwytliwe zagadki i dużo dobrej zabawy - tak pokrótce można opisać tegoroczną edycję Nocnej Jazdy Konkursowej, znanej bardziej jako Nocka. Tak samo jak w ubiegłym roku, tak i w tym postanowiłem wziąć udział w rajdzie. Na fotelu pilota towarzyszył mi ponownie Marcin Buchwald, który był moją drugą parą oczu. Do boju ruszyliśmy z numerem 19.

W tym roku Nocka odbyła się 12 grudnia. Lista załóg była zapełniona już w niecały tydzień po udostępnieniu formularza zapisów. Ogółem chęć udziału w rajdzie zgłosiło 96 ekip, ale aby impreza mogła przebiegać sprawnie do startu dopuszczono 60 załóg, w tym kilka z listy rezerwowej. Również lista sponsorów oraz nagród była imponująca. Wszyscy jednak zgodnie przyznają - w Nocce chodzi o zabawę, a nie o wygraną. Zgodnie z tradycją zwycięska ekipa otrzymuje przechodnią rzeźbę Leśnego Dziada oraz przywilej organizacji kolejnej edycji Nocki. W tym roku dodatkową nagrodą główną była karta pre paid o wartości 1000 zł. Organizatorami tegorocznej edycji byli Marzena i Marek Tokarczyk. Składała się ona z sześciu prób, które odbyły się na terenie toru oraz części nawigacyjnej. Trasa prowadziła przez Piątkowo, Naramowice, Biedrusko, Bolechowo oraz Czerwonak. Po drodze na zawodników czekały ciekawe zadania.

Start


Biuro zawodów otwarto już o godzinie 14:30. Godzinę później w sali wykładowej Automobilklubu Rzeźba Leśnego Dziada. / Fot. Wojciech GrzesiakWielkopolskiego odbył się briefing z zawodnikami. Imprezę poprowadził znany poznański prezenter radia ESKA Maciej Narożny. Podczas spotkania Marek Tokarczyk przypomniał regulamin rajdu i objaśnił przebieg tras prób sprawnościowych. Oprócz tego osoby, które miały po raz pierwszy styczność z tego typu imprezą, mogły poznać zasady korzystania z itinerera. Itinerer to karta ze wskazówkami dotyczącymi przebiegu trasy. W tym roku był on strzałkowo - opisowy. Itinerer strzałkowy wskazuje drogę przy pomocy rozrysowanych w kratkach informacji dotyczących trasy w formie strzałek. Itinerer opisowy jest już nieco trudniejszy, ponieważ często odcinek drogi jest opisany w formie zagadki. Na przykład "skręć w lewo w ulicę kojarzącą się z działkami". W tym przypadku chodziło o ulicę Ogrodową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.