Facebook Google+ Twitter

Amazon atakuje. Empik i Merlin zagrożone?

Dobre wiadomości dla wszystkich fanów muzyki, filmów, książek i gier. Największy sklep na świecie, zajmujący się sprzedażą on-line, wprowadza rewelacyjne zmiany.

 / Fot. AmazonAmazon, bo o nim mowa umożliwił bezpłatną wysyłkę zakupionych u siebie artykułów kilkunastu europejskim krajom. Od ubiegłego tygodnia nie płacić za przesyłkę mogą mieszkańcy: Włoch, Grecji, Norwegii, Hiszpanii, Belgii, Luksemburga, Szwecji, San Marino, Holandii, Danii, Portugalii, Finlandii i Polski.

Wcześniej taką możliwość mieli tylko mieszkańcy Irlandii i Wielkiej Brytanii; pozostali musieli słono płacić. Chociaż sam zakup produktów np. płyt CD wychodził dużo taniej, to po doliczeniu kosztów przesyłki cena przestawała już być tak atrakcyjna.

Obecnie wystarczy mieć ważną kartę kredytową, która umożliwia nam robienie zakupów przez Internet, oraz być w gronie krajów "uprzywilejowanych" i już możemy zagłębić się w bogatej ofercie Amazona, ale... pod jednym warunkiem - dokonywane przez nas zamówienie musi osiągnąć wartość minimum 25 funtów (ok.113 zł)

Jak mówi dyrektor brytyjskiego oddziału Amazon Brian McBride: "Naszym celem było, by europejscy klienci mogli kupić coś, co chcą kupić w niskiej cenie, wybierając jednocześnie z
szerokiej gamy produktów. Teraz również dziesiątki milionów klientów w Europie może skorzystać z dostawy do domu całkowicie bezpłatnie".

I rzeczywiście. Oferty naszych rodzimych sklepów internetowych o podobnym asortymencie wypadają niestety dużo gorzej. Same produkty są od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych droższe, jest o wiele mniejszy wybór, a i daty premier się różnią, przez co dany produkt mamy znaczniej później dostępny.

Jak widać walka o klienta trwa w najlepsze, na czym zyskać mogą potencjalni nabywcy. Konkurencja ma teraz trochę do przemyślenia i podjęcia pewnych zmian, a czasu pozostało już niewiele… za niedługo przecież wielki szał świątecznych zakupów.
źródło: The Next Web

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.