Facebook Google+ Twitter

Amazon buduje w Polsce centra logistyczne. Zatrudni 6 tysięcy osób

W 2014 roku na terenie Polski zostaną otwarte centra logistyczne internetowego sklepu Amazon. Na Polaków czeka 6 tysięcy miejsc pracy.

 / Fot. McWestyJak donosi "Puls Biznesu", szefowie Amazona od ponad roku chcieli przenieść część swej logistyki w tańsze miejsca. Ich wyborem okazały się Polska i Czechy.

Na terenie tych państw ma powstać pięć olbrzymich centrów logistycznych: dwa w okolicach Wrocławia, jedno w Poznaniu i dwa u naszych sąsiadów. Każde z nich będzie warte 50-60 milionów euro i będzie miało po około 100 tys. metrów kwadratowych.

Amazon zatrudni w trzech polskich centrach 6 tysięcy osób, a w sezonie przedświątecznym, kiedy sklep prowadzi najbardziej aktywną działalność, kolejne 9 tysięcy. Decyzja została podjęta przez spółkę w zeszłym tygodniu, a informacja o niej wpłynęła już do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwa Gospodarki. Mimo przeniesienia się na tereny polskie, spółka nie otworzy w naszym kraju sklepu.

Amazon jest największym sklepem internetowym, który początkowo zaczynał jako księgarnia. Z czasem rozszerzono ofertę o filmy, muzykę, ubrania, biżuterię, sprzęt i oprogramowanie komputerowe, a od sierpnia tego roku jest też internetowym domem aukcyjnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.