Facebook Google+ Twitter

Amazon oferuje do 5 tys. dolarów za odejście z firmy. Jednocześnie zniechęca do jej opuszczenia

Do 5 tys. dolarów proponuje szef Amazonu za dobrowolne odejście z firmy. Dotyczy ona pracowników centrum dystrybucyjnych.

 / Fot. Leonard J. DeFrancisci [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia CoPracownicy otrzymują dziwną wiadomość. "Nie przyjmuj tej oferty" - tytułuje ją Amazon. Jednocześnie oferuje skorzystanie z programu dobrowolnych odejść. Po roku pracy szefostwo zapłaci 2 tys. dolarów, po dwóch latach - 3 tys. Maksymalnie można otrzymać 5 tys. dolarów - podaje Wyborcza.biz.

Co ciekawe, powyższa oferta nie oznacza, że Amazon jest w złej kondycji i szykują się zwolnienia grupowe. Jeff Bezos twierdzi, że liczy na to, iż pracownicy z niej nie skorzystają. Zdaniem założyciela Amazonu ma ona skłonić pracowników do refleksji nad ich miejscem w firmie. W wywiadzie dla CBS Bezos powiedział, że na wezwanie odpowiada odsetek pracowników. W dodatku niezbyt gorliwych.

Oferta ma znaczenie wizerunkowe. W ostatnim czasie media pisała o złym traktowaniu pracowników centrach dystrybucyjnych Amazonu. Dotyczyło to m.in. niemieckiego oddziału. Według związków zawodowych firma zapewnia niskie płace, presję i oferuje głównie umowy czasowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.