Facebook Google+ Twitter

Amazon otwiera swoje centra w Polsce. Pracownicy zarobią około 1,5 tys. złotych

Amazon oficjalnie otwiera swoje centra pod Wrocławiem i Poznaniem. Zatrudnieni pracownicy mogą liczyć na 2100 zł brutto we Wrocławiu i 2200 zł brutto w Poznaniu.

 / Fot. Mateusz Pilarczyk/Głos WielkopolskiAmazon otwiera dwa centa logistyczne pod Wrocławiem i jedno pod Poznaniem. W każdym z nich zatrudnienie znajdzie po 2 tys. stałych pracowników. Pracownicy z centrów podwrocławskich zarobią 12,5 zł brutto za godzinę, a z Poznania 13 zł brutto. Miesięczne zarobki oscylować będą wokół 2100-2200 zł brutto, czyli około 1530-1599 zł na rękę - podaje Bankier.pl.

Amazon oferuje pracownikom również dodatki. Wśród nich można wymienić prywatną opiekę zdrowotną, bezpłatny dojazd do 80 km, posiłek w stołówce zakładowej za 1 zł i 26 dni urlopu bez względu na wymagania ustawowe. Premia wynosić będzie maksymalnie 15 proc. wynagrodzenia zasadniczego.

Czytaj także: Pendolino - awaria podczas nocnych testów


Dzień pracy w Amazonie trwa 10 godzin, 4 dni w tygodniu. Przewidziano dwa systemy: od niedzieli do środy i od środy do soboty. Pierwsza zmiana rozpoczyna się o 6 rano i trwa do 16.30 z przerwą, a druga od 18 do 4.30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie rozwlekając się: w Niemczech pracownicy Amazon strajkują i chcą podniesienia płac.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.