Facebook Google+ Twitter

Amazon przewiduje nawet możliwość epidemii zombie

Amazon przyzwyczaił swoich klientów, że myśli o wszystkim. Wie czego potrzebujesz wcześniej od ciebie i wysyła zamówienie w podobnym tempie. Również prawnicy firmy działają w taki sposób. Nawet gdybyś miał spotkać zombie.

Przebieranka z 'Resident Evil' w tle. By Pop Culture Geek (taken by Doug Kline) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons / Fot. Pop Culture Geek (taken by Doug Kline)"Warunki korzystania z usługi" dla Lumberyard, nowego darmowego silnika do tworzenia gier, to kolejny dowód na wyrastanie firmy Jeffa Bezosa ponad powszechnie rozumiane pojęcie doskonałości. Firmowy produkt, będący częścią Amazon Web Services, jest oparty na CryENGINE i wspiera PC, PlayStation 4, Xbox One, a w najbliższym czasie należy oczekiwać możliwości kreowania gier na urządzeniach mobilnych i virtual reality. Producent przestrzega, iż przeznaczeniem Lumberyard nie są prace nad projektami sprzętu medycznego, zautomatyzowanymi systemami transportowymi, autonomicznymi pojazdami, samolotami lub kontrolą ruchu lotniczego, czy wykorzystanie dla potrzeb militarnych.

Jak zauważają (z niejaką złośliwością) dziennikarze CNET, nie można tworzyć dronów z wykorzystaniem Lumberyard, gdyż Amazon nie zostawia nikomu miejsca także i w tej dziedzinie.

zrzut z ekranu Twitter (Todd Palino) screenshot by Pawel Jankowski / Fot. screenshot by Pawel JankowskiW tym wszystkim istnieje pewien zastanawiający i dość niezwykły wyjątek. Klauzula 57.10 wspomnianych wcześniej "Warunków" stanowi (w wolnym tłumaczeniu): "Niniejsze ograniczenie nie ma zastosowania w przypadku wystąpienia (potwierdzonego przez Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób lub organ sukcesyjny) rozprzestrzeniającej się infekcji wirusowej, poprzez ugryzienie lub kontakt z płynami ustrojowymi, które powodują ożywienie ludzkich zwłok i dążenia do spożycia ludzkiego ciała, krwi, mózgu lub tkanki nerwowej, co w konsekwencji może doprowadzić do upadku zorganizowanej cywilizacji."

Jako że powszechnie wiadomo, iż Amazon nigdy się nie myli, tym bardziej w stosunku do swoich klientów, zatem pozostaje potraktować rzecz z pełną powagą i ufnością w intencje Jeffa Bezosa. Niemniej, czy prawnicy firmy wiedzą coś, czego my nie wiemy?


źródło: CNET

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.