Facebook Google+ Twitter

Amazon w Polsce oferuje większe stawki niż inne firmy. Agencje nie mogą znaleźć pracowników

Agencje pracy tymczasowej w Wielkopolsce mają problemy ze znalezieniem pracowników. Wszystko przez Amazon, który zaproponował 13 zł za godzinę. To stawka wyższa niż proponowana przez inne firmy.

 / Fot. AmazonPrzedstawiciele agencji pracy tymczasowej twierdzą, że mają problemy ze zrealizowaniem zamówień na pracowników produkcji. Dotyczy to zarówno Poznania, jak i okolic.

Powodem deficytu jest zdaniem agencji powstanie centrum logistycznego amerykańskiej firmy Amazon, które powstało w Sadach pod Poznaniem. Do grudnia znajdzie w nim pracę 1 tys. osób. Kandydaci złożyli 1,5 tys. aplikacji. Koncern oferuje 13 zł brutto za godzinę pracy. Okazuje się, że ta - na pierwszy rzut oka - niezbyt wysoka stawka jest wyższa niż średnia rynkowa. Amazon proponuje też darmowy transport i posiłki za złotówkę oraz pakiety medyczne - informuje Gazeta.pl. Stawka za godzinę obowiązująca w tym regionie wynosi około 10 zł.

Chcesz znaleźć pracę po studiach? Jedź na Erasmusa


Stopa bezrobocia w Poznaniu wynosi około 3,5 proc., a w powiecie 4,1 proc. To trzykrotnie mniej niż w skali kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

hahaha, bardzo dobrze :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nastozłotowe oczko w którejś tam głowie narodu wcale takiej wiosny nie czyni jak głoszą. Brutto, netto czy na golasa, do 5 euro daleko jak z Poznania do Wrocławia koleją. Taka niby ekstra płaca w UE świetnie ilustruje przepaść i podziały na krajowym podwórku, które nazywamy w swoich stronach na wyrost Zachodem. Gdyby w tak połatanym fraku cudów rodzimej ekonomii przyszło w swoim tempie na przestrzeni najbliższych 10 lat dożyć wymiany złotówek na jednostki unijne, to trzeba by dotłuc i dopiłować ćwierć i pół eurocentów w ilości zaspokajającej zaokrąglone podatki od nieruchomości w kolejnych gminach i powiatach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I mamy duży problem. Amazon który nie zna realiów pracy w Polsce, swoją decyzją o wynagrodzeniu popsuł rynek taniej siły roboczej w aglomeracji łódzkiej . Gdyby jeszcze na Zielonej Wyspie pojawiło się kilka podobnych firm to kryzys gospodarczy gwarantowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.