Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2520 miejsce

Amazonki 2011: Rak piersi nie jest w stanie pokonać naszej kobiecości

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem wśród kobiet. Na szczęście na jeden nowotwór złośliwy przypada dziesięć innych łagodnych i niegroźnych. Duet artystyczny Katarzyna Piwecka i Ewa Rzyczniak raz w roku realizują projekt obrazujący ten ważny problem społeczny dotykający kobiet.

Zdjęcia uświadamiają, że kobiece piękno nie skupia się na jednym atrybucie / Fot. Katarzyna Piwecka/ www.amazonki2011.blogspot.comProjekt pod nazwą "10x1 Social Campaigns" idealnie obrazuje ważny problem społeczny dotykający kobiet. Pomysłodawczynie realizują cykl sesji fotograficznych z udziałem kobiet dotkniętych rakiem piersi. Zdjęcia doskonale odzwierciedlają wnętrze bohaterek, ponieważ każda sesja poprzedzona jest długimi rozmowami z portretowanymi kobietami.

Celem projektu jest przede wszystkim uwrażliwienie na nałogi, choroby i niezrozumienie dotykające kobiety oraz zupełne zażegnanie dotyczących ich tematów tabu, częstokroć kosztem zdumienia, zaskoczenia i kontrowersji, jaką wzbudzać mogą fotografie w widzach.

Wystawa w Centrum Prasowym Foksal / Fot. Katarzyna Piwecka/ www.amazonki2011.blogspot.comŻycie po mastektomii

Czy po amputacji piersi można wrócić do normalnego życia? Zaakceptowanie siebie po operacji wymaga czasu. Kobiety po mastektomii muszą również zrozumieć, że nie są już takimi samymi osobami jak przed operacją. Jest to jednak możliwe. Cykl portretów Amazonki 2011 doskonale obrazuje kobiety, które wygrały z rakiem piersi i prowadzą normalne życie. Do projektu zgłosiło się dziesięć ochotniczek z Poznańskiego Towarzystwa Amazonek. Również Pani prezes - Krystyna Wechmann - odważnie pokazuje swoje ciało, mimo jego niedoskonałości. Zdjęcia uświadamiają, że kobiece piękno nie skupia się na jednym atrybucie. Bohaterki zdjęć to kobiety w różnym wieku. Każdą z nich dotknęły różne koleje losu, każda zmagała się z inną historią choroby. Wiedzą, że rak piersi nie jest w stanie pokonać ich kobiecości. Krystyna, lat 61, rekonstrukcja lewej piersi, 20 lat po operacji / Fot. Katarzyna Piwecka/ www.amazonki2011.blogspot.com.

Zaakceptowały siebie i są dumne ze swojego wyglądu. Poza prowadzeniem normalnego życia, przekonują kobiety będące dopiero na początku drogi walki z rakiem, że zawsze mogą czuć się pełnowartościowymi kobietami z nowym, bogatszym życiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.