Facebook Google+ Twitter

Ambasada Niemiec remontuje z okazji Dnia Wolontariatu

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji na strychu przy ul. Brechta w Warszawie pojawili się wyjątkowi wolontariusze - ambasador Niemiec Rolf Nikel oraz jego współpracownicy.

Pracownicy Ambasady Niemiec w roli wolontariuszy Fundacji Habitat For Humanity / Fot. MZAdaptacja poddasza jest częścią innowacyjnego programu społecznego, realizowanego przez Fundację Habitat For Humanity Poland. Adaptacja strychu kamienicy przy ul. Brechta w Warszawie jest nowatorskim projektem, którego celem jest stworzenie systemu tzw. „mieszkań wspomaganych”. Mają być one zamieszkiwane przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów. Będą to młode osoby pełnoletnie, które wchodzą w dorosłe życie. Aby mogły stanąć „na własnych nogach” przez 2-3 lata będą miały możliwość wynajęcia mieszkania, ponosząc jedynie bieżące opłaty za wodę czy prąd. Po tym czasie mieszkanie będzie przekazane następnym wychowankom.

22 pracowników Ambasady Niemiec, w tym ambasador Rolf Nikel, wykonali szereg prac remontowych: szlifowanie cegieł, murowanie ścian oraz niezbędne prace porządkowe.

„Jestem pełen uznania dla projektu mieszkań wspomaganych, który Habitat For Humanity Poland realizuje na warszawskiej Pradze. Myślę, że tego typu działania są bardzo istotne dla całego społeczeństwa, dlatego bardzo się cieszę, że zostałem zaproszony do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu” – powiedział Rolf Nikel.

Pracownicy Fundacji nie kryją zadowolenia z podjętej współpracy. Jak mówiła Małgorzata Salamon, dyrektorka Habitat For Humanity Poland, „współpraca z osobami publicznymi to duża szansa na szersze uświadomienie problemu mieszkaniowego”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.