Facebook Google+ Twitter

Ambasada Rosyjska w Warszawie prosiła o dodatkową ochronę 11 listopada. Polska odmówiła

Siergiej Ławrow powiedział "Rossijskiej Gaziecie", że Ambasada Rosyjska w Warszawie prosiła o dodatkową ochronę 11 listopada. Została jednak zapewniona, że nie dojdzie do żadnych incydentów.

 / Fot. Сайт Правительства Российской Федерации, CC 3.0Siergiej Ławrow powiedział "Rossijskiej Gaziecie", że Ambasada Federacji Rosyjskiej zwróciła uwagę na to, że 11 listopada marsz odbędzie się w okolicy placówki dyplomatycznej i prosiła o wzmocnienie ochrony. "Powiedziano nam, że wszystko będzie w porządku. No, ale jak wiecie, nic się nie okazało w porządku" - mówił polityk.

Zwrócił przy tym uwagę, że oglądał relację z 11 listopada w zagranicznych mediach i przytoczył wypowiedź niemieckiego funkcjonariusza, który stwierdził, że gdyby taki marsz odbywał się w Berlinie, trasa przemarszu na pewno zostałaby zmieniona.

Szef rosyjskiej dyplomacji przyznał, że docenia reakcję polskich władz, które przeprosiły za zamieszki - informuje gazetaprawna.pl. "Zostały przekazane publiczne przeprosiny i skierowana odpowiednia nota. Wierzymy w zapewnienia, że ochrona naszego przedstawicielstwa zostanie wzmocniona" - stwierdził Ławrow.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.