Facebook Google+ Twitter

Ambasada USA w Berlinie kierowała akcją podsłuchiwania kanclerz Merkel?

Za inwigilacją kanclerz Niemiec Angeli Merkel prawdopodobnie stała Ambasada USA w Berlinie, która kierowała akcją amerykański służb wywiadowczych - poinformował w piątek niemiecki dziennik "Seuddeutsche Zeitung".

Angela Merkel / Fot. AlephWedług niemieckiej gazety, taki wniosek nasuwa się po zapoznaniu z materiałami, będącymi w posiadaniu byłego współpracownika amerykańskich służb specjalnych Edwarda Snowdena.

W dokumentach NSA znajduje się numer telefonu komórkowego Merkal wraz z adnotacją, że prowadzona jest przeciwko niej akcja podsłuchowa. Centrum operacji zostało wymienione w zakodowanej formie, a okazała się nim ambasada USA w Berlinie.

Instytucja, będąca odpowiedzialną za podsłuch to Special Collection Service (SCS). Jest to jednostka specjalna, kierowana wspólnie przez CIA i NSA. Funkcjonuje ona w amerykańskich ambasadach na świecie, a w większości krajów niejawnie. Jedynie niektóre kraje wyraziły zgodę na jej działalność. "Seuddeutsche Zeitung" podkreśla, że władze Niemiec nie wyraziły takiej zgody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.