Facebook Google+ Twitter

Ambasada w Moskwie ostrzegała MSZ przed lądowaniem w Smoleńsku

Już na miesiąc przed tragicznym lotem do Smoleńska, w marcu, polska ambasada w Moskwie ostrzegała nasz MSZ, że lotnisko Siewiernyj w Smoleńsku nie nadaje się do obsługi tak ważnych lotów - donosi "Wprost".

Na miejscu katastrofy samolotu rządowego Tu-154M 9 bm. trwają przygotowania do niedzielnej mszy ekumenicznej z udziałem rodzin ofiar katastrofy z 10 kwietnia. / Fot. PAP/Radek PietruszkaDziennikarze tygodnika dotarli do dokumentów zawierających pismo Jerzego Bahra, piastujący w marcu funkcję ambasadora RP, do MSZ,
w którym ostrzega: "W związku z likwidacją jednostki wojskowej obsługującej lotnisko w Smoleńsku nie ma technicznej możliwości wylądowania samolotu specjalnego z grupą przygotowawczą wizyty Premiera RP (brak sprzętu zabezpieczenia lotów w tym cystern paliwowych, mobilnych agregatów prądotwórczych, sprzętu utrzymania pasa startowego".

Jaki był rzeczywisty stan lotniska? Nie wiadomo. Rosjanie do dziś nie przekazali dokumentów, na których podstawie można to określić. Tak jak nie przekazali ich pod koniec marca, mimo dwukrotnych próśb 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, obsługującego samoloty rządowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

wszystko co przekazują dzisiaj media ma odwrócić uwagę od tego faktu ,od działań rządu powodujących zubożenie społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbigniew Kowalewski
  • Zbigniew Kowalewski
  • 09.10.2010 12:54

Radek wiedział, nie powiedział...

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 09.10.2010 10:47

Który kraj jest chętny do udzielania innym państwom informacji związanych z jego obronnością?Trudno oczekiwać od Rosjan,że udostępnią Polsce-członkowi NATO-danych związanych z ich wojskowym lotniskiem.Dobra wola tu nie wystarczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.