Facebook Google+ Twitter

Ambasada z sierpem i młotem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-23 07:25

W ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie wciąż wiszą dekoracje symbolizujące system komunistyczny - pisze "Nasz Dziennik".

Placówka dyplomatyczna w sobotę po raz pierwszy w historii otworzyła drzwi, co miało związek z obchodzonym 10 lutego w Rosji Dniem Dyplomaty. Ambasada przygotowała dla zwiedzających ekspozycję, gdzie wśród zdjęć znalazła się fotografia Józefa Stalina podczas konferencji poczdamskiej w 1945 roku. Na ścianie wisiał wielki sierp i młot - pisze "Nasz Dziennik".

Zdaniem historyka profesora Mieczysława Ryby, Rosjanie realizują w swojej polityce zagranicznej imperialną wizję, która wywodzi się z tradycji carów, ale w dużym stopniu jest też tradycją Rosji sowieckiej - nie w znaczeniu komunistycznym, ale imperialnym.

Z kolei w Europie Zachodniej główne kraje zwlekają z uznaniem tego systemu za zbrodniczy, ponieważ marksizm jest wciąż obecny w ideologii nowej lewicy. "Gdybyśmy uznali ten system za zbrodniczy, to cała symbolika, która temu towarzyszy, byłaby zakazana" - powiedział profesor Ryba.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.