Facebook Google+ Twitter

Ambasador Lyoness Child & Family Foundation tworzy historię

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-23 13:48

Sensacyjne zwycięstwo w najcięższym wyścigu świata: ambasador „Lyoness Child & Family Foundation“- Christoph Strasser jako pierwszy ukończył Race Across America i to w niecałe 8 dni.

Około 4.800 kilometrów, ponad 30.000 metrów wysokości, różnice temperatur na granicy 50 stopni, a do tego ekstremalny brak snu – to wyzwania, które trzeba było ponownie pokonać podczas tegorocznego Race Across America. Dla austriackiego sportowca wyczynowego Christopha Starssera cel był jasny. Dla austriackiego sportowca wyczynowego Christopha Starssera cel był jasny. Po zwycięstwie w roku 2011 i zajęciu drugiego miejsca w ubiegłorocznym wyścigu, 30-latek po raz drugi najszybciej pokonał trasę od zachodniego do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Wyścig rozpoczął się 11 czerwca 2013 r. w Oceanside, w Kaliforni. Dzięki optymalnym przygotowaniom Strasser od samego początku pokazał świetną formę i już pierwszej nocy objął prowadzenie. Motywowany przez swój zespół oraz wspólnotę Lyoness na Facebooku i Twitterze odniósł historyczne zwycięstwo. Po siedmiu dniach jazdy w pojedynkę Austriak dotarł w końcu do celu u wschodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Jego niewiarygodny wynik to 7 dni, 22 godziny i 52 minuty. Christoph Strasser został pierwszym zawodnikiem w historii Race Across America pod magicznym znakiem ośmiu dni, a jadąc z przeciętną prędkością 15,56 mph (ok. 25 km/h) ustanowił nowy rekord.

Podobnie jak w dwóch ubiegłych latach, rywalizacja Strassera była także pełnym sukcesem z perspektywy lyoness Child & Family Foundation. Jako Ambasador Fundacji, dzięki swojej wyprawie przez Amerykę, Strasser zwrócił uwagę wszystkich na Lyoness Child & Family Foundation i zaangażowanie fundacji w pomoc potrzebującym dzieciom, młodzieży i ich rodzinom.
(Adam Nowak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.