Facebook Google+ Twitter

Ambasador Słowenii przeprasza za podpisanie ACTA

Helena Drnovsek Zorko, ambasador Słowenii w Tokio, przeprosiła wszystkich rodaków za złożenie podpisu pod międzynarodową umową ACTA. Słowenka broniła się, mówiąc, że jej podpis, to konsekwencja instrukcji od rządu.

 / Fot. PAPNie milkną echa w sprawie ACTA. Akcja "przenosi się" tym razem do Słowenii, gdzie słowa przeprosin skierowała do swych rodaków ambasador tego kraju w Tokio - Helena Drnovsek Zorko.

Pani Helena broniła się przed ewentualnymi zarzutami, twierdząc że podpis pod umową ACTA był poleceniem służbowym. "26 stycznia 2012 r. wykonywałam instrukcje rządu i działałam w imieniu Republiki Słowenii. To moja praca" - powiedziała.

W obronę ambasador Słowenii wzięło także ministerstwo spraw zagranicznych, które tłumaczy Słoweńcom, że podpisanie umowy ACTA nie było prywatnym posunięciem ze strony Heleny Drnovsek Zorko.

"Podpisałam ograniczenie praw obywatelskich, bo nie byłam dość ostrożna. Nie skojarzyłam aktu prawnego, na którym złożyłam swój podpis wykonując instrukcje rządu, z prawem, które ogranicza wolność działania w największej i najważniejszej sieci w historii ludzkości i w ten sposób nałożyłam ograniczenia przede wszystkim na przyszłe generacje naszych dzieci. A następnego dnia człowiek budzi się z poczuciem nieskończonej lekkości podpisu" - pisze w liście ambasador Drnovsek Zorko.

Drnovsek ma również wyrzuty sumienia. Podkreśla w liście, że nie miała pojęcia jak sprzeciwić się i nie podpisać umowy ACTA, choć mogła po prostu tego nie zrobić. Ma jednak pewność, że odpowiedzialność za to wszystko ponosi rząd jej kraju - "To oni mają prawo decydowania i to oni zdecydowali, że Słowenia przystąpi do ACTA i to oni ponoszą za to odpowiedzialność".

Sama ambasador, która sprzeciwiła się przypisywaniu winy jej osobie, prosi aby w zaplanowanej na 4 lutego demonstracji w Lublanie, przeciwnicy ACTA walczyli o prawa także w jej imieniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

@Piotr Wierzbicki
  • @Piotr Wierzbicki
  • 02.02.2012 10:41

"Naszych"stać jedynie na roztaczanie wokół siebie pozytywnej aury i nabijaniu ludzi w przysłowiową butelkę.Za sprawą ACTA okazało się,że te urocze uśmiechy "naszych"są niczym innym,jak jedynie "uśmiechem głupka"
~kolos~

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, chociaż przeprasza. Naszych nawet na to nie stać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.