Facebook Google+ Twitter

Ambasador Ukrainy: Kijów woli unię z Moskwą, a nie z Brukselą

Jeżeli kryzys gospodarczy w Unii Europejskiej będzie się pogłębiał, Ukraina może przyłączyć się do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu, oświadczył ambasador Ukrainy w Federacji Rosyjskiej.

 / Fot. Voevoda, GNU1.2, CC3.0, 2.5Podczas spotkania ze studentami Moskiewskiego Uniwersytetu Lingwistycznego, Wołodymyr Jelczenko stwierdził: „Nie mówimy ani tak, ani nie (Unii Celnej – przyp. aut.). Są perspektywy. Jeżeli jednak istniejące tendencje oraz kryzys w UE utrzymają się, nasza odpowiedź będzie raczej tak, niż nie”.

Ukraina czeka, kiedy Unia Celna zacznie funkcjonować, co powinno nastąpić w 2015 roku. Zadaniem ambasadora ukraińscy eksperci pilnie śledzą proces tworzenia instytucji Unii Celnej oraz przebieg stosunków gospodarczych między Ukrainą i Unią Celną. Po raz pierwszy bowiem w ciągu ostatnich pięciu lat handel Ukrainy z państwami Unii Celnej jest o 12 proc. wyższy od wymiany handlowej z Unią Europejską.

Mimo tak postawionej sprawy, Ukraina nadal jest zainteresowana integracją europejską. „Widzimy Ukrainę w Unii Europejskiej, ale w takiej, jaką ona było przedwczoraj. To, co dzieje się w strefie euro, sprawia, że musimy się zastanowić. Jednak samą ideę (integracji z UE – przyp. aut.) popieramy” – powiedział Jelczenko.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.