Facebook Google+ Twitter

Ambasadorzy w Waszyngtonie uczą młodzież o swoich krajach

Już 37 lat przedstawiciele placówek dyplomatycznych akredytowanych w stolicy Stanów Zjednoczonych zapoznają uczniów miejscowych szkół z kulturą i elementami polityki swoich krajów - informuje Głos Ameryki.

Amerykańskie uczennice w japońskich strojach / Fot. Voice of America/Public Domain W jednej z sal Aiton Elementary School w Waszyngtonie odbywa się pokaz mody przygotowany przez ambasadę Arabii Saudyjskiej. Jej przedstawiciel opowiada o różnych rodzajach szat i szali noszonych tradycyjnie w tym kręgu kulturowym. Po pokazie uczniowie degustują daktyle oraz mogą zadawać dowolne pytania na temat innych aspektów saudyjskiego życia.

Prelegent, na co dzień pracownik ambasady Arabii Saudyjskiej, Tarik Allagany chce, żeby uczniowie zdawali sobie sprawę, że między USA a jego krajem istnieje dużo więcej powiązań, niż tylko te naftowo-biznesowe. – Mamy więzi kulturalne, oświatowe, związane ze służbą zdrowia, a nawet nie zdążyłem wspomnieć o relacjach społecznych – mówi Allagany.

Już 37 lat w ramach projektu pod nazwą Embassy Adoption Program (w wolnym tłumaczeniu "Program adopcji przez ambasady") każdego roku szkolnego koordynatorzy kojarzą ambasady krajów chętnych do udziału w projekcie z oddziałami uczniów szkół w stolicy Stanów Zjednoczonych, a ambasada Królestwa Arabii Saudyjskiej jest jedną z 45 ambasad biorących udział w przedsięwzięciu.

Meksykańska piñata w praktyce: zawiązane oczy i zrzucanie łakoci / Fot. Yavidaxiu/Wikimedia Commons/Creative Commons Attribution 3.0 Unported W jednej z klas uczniowie przygotowali francuskie jedzenie, dyplomaci z Meksyku pomogli dzieciom wykonać znane na świecie papierowe kukiełki wypełnione łakociami, zwane piñatas. Inna klasa zorganizowała wideokonferencję z uczniami z Luksemburga, a w innej, otrzymawszy od ambasady japońskiej stroje i maty, uczniowie rozpoczęli lekcje judo.

Inna grupa uczyła się na lekcji matematyki czym jest kurs wymiany, używając jako przykładu kanadyjskiej waluty, a na lekcjach przyrody zapoznano uczniów z wpływem ocieplenia klimatu na Finlandię. – To nie jest tylko kolejny dodatek mający na celu oderwać uczniów od zajęć w szkole. To sposób na dynamiczne i kreatywne przedstawienie treści programowych – mówi koordynatorka projektu Kate McNamee.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.