Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1549 miejsce

Amber Gold. Działania prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku zostaną skontrolowane

Minister sprawiedliwości zarządził m.in. zbadanie działalności nadzorczej prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku, nad wykonaniem orzeczeń w postępowaniach karnych wobec szefa parabanku Amber Gold, Marcina P. Równocześnie prowadzone są postępowania dyscyplinarne wobec gdańskich prokuratorów.

 / Fot. Marcin Obara/PolskapresseKontrolę w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, przeprowadzą sędziowie wizytatorzy Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Mają zadanie sprawdzić przede wszystkim, działalność nadzorczą prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku, nad podległymi jemu sądami rejonowymi. Skontrolowane zostaną również sprawy o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe. Wizytatorzy sędziowscy mają prześwietlić, ze szczególną dokładnością, wszystkie działania prowadzone w sprawie Marcina P. - informuje serwis Wyborcza.pl.

Minister Sprawiedliwości, Jarosław Gowin, dwa dni temu wystąpił także do prezesa Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, z prośbą o przekazanie dodatkowych informacji uzupełniających w zakresie sprawy Marcina P. Chodzi m.in. o "kartę rejestracyjną karną", która po przekazaniu do Biura Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego, mogła mieć wpływ na "zarządzenia wobec Marcina P. wykonania kary pozbawienia wolności, orzeczonej z warunkowym zawieszeniem jej wykonania". Zakończenie kontroli w gdańskim Sądzie Okręgowym wyznaczono na 20 września br.

Wcześniej rzecznik dyscyplinarny przy Prokuraturze Apelacyjnej w Gdańsku, skierował wniosek do Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuraturze Generalnej, o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec pani prokurator z Gdańska-Wrzeszcza, która zajmowała się jedną ze spraw Marcina P., szefa Amber Gold, aresztowanego przez sąd gdański na trzy miesiące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kaz
  • kaz
  • 06.09.2012 15:59

Jeszcze 16 piramid w Polsce działa - dlaczego nikt tego nie likwiduje? Dlaczego rząd biernie się temu przygląda? Czekają aż stanie się kolejne nieszczęscie?

A może to Platformiane koryto?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.