Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5952 miejsce

Amber Gold. Jaka była przeszłość Katarzyny P.?

Katarzyna P. nie musiała się dużo napracować. Nie musiała nawet studiować. Poznała Marcina w szkole średniej, a potem jak zostali razem – życie potoczyło się jak po maśle. Złota firma Amber Gold przyniosła niemal z dnia na dzień miliony.

Sonda

Czy błyskotliwa kariera państwa P. była możliwa bez ochrony polityków?

Uczestniczka bursztynowej parady w Gdańsku (Amber Parade). CC 3.0 License. / Fot. StarsscreenW domu Katarzyny były awantury, bieda i alkohol. Mieszkali w warunkach bardzo trudnych, nędznych. Rodzice rozeszli się. Ojciec mieszka teraz samotnie w altance na działkach. Ona była dziewczynką cichą, spokojną, w szkole jakby zalęknioną. Sąsiadka pamięta ją uśmiechniętą, grzeczną i skromną. Kiedy w życiu jej pojawił się Marcin, zerwała zupełnie kontakty z rodziną.

Katarzyna i Marcin P. poznali się w liceum ekonomicznym. Ich dawna wychowawczyni, polonistka pamięta Kasię jako dziewczynę skromną, cichą i zamkniętą w sobie. W nauce była przeciętna. Marcin zaś był prymusem. Nie kujonem, a inteligentnym i mądrym uczniem. Choć nie zakuwał - zawsze miał w dzienniku same piątki. Zaliczył kilka udanych olimpiad z przedmiotów ścisłych i ekonomii. Wygrał konkurs z ekonomii, który dał mu miejsce na uniwersytecie. Jednak z szansy tej nie skorzystał.

Ich koleżanka z tej samej klasy, Agnieszka, mówi, że Marcin był ulubieńcem nauczycieli, a Kasia "raczej szarą myszką". "Na lekcjach zalękniona, ale w towarzystwie swobodna, choć zawsze trochę z boku. Swojej rodziny wręcz się wstydziła" – czytamy w serwisie newsweek.pl.

Agnieszka nie pamięta, żeby któraś z dziewczyn z klasy była kiedykolwiek u niej w domu. Ale "podobała się chłopakom". Natomiast "Marcin, choć błyskotliwy prymus, nie miał ani powodzenia, ani śmiałości do dziewczyn". Jednak się dopasowali. "Ona dała mu to, czego jemu brakowało, i odwrotnie" – dodaje Agnieszka.

Sąsiadka pamięta Katarzynę jako dziewczynę pulchną i uśmiechniętą. Wie, że nie miała łatwego dzieciństwa. Jak mówi, "w domu bieda, awantury, alkohol, w końcu rozstanie rodziców". "Zawsze brakowało jej ojca. Nie dziwię się, że nie chce wracać do czasów dzieciństwa".

Obecnie Katarzyna P. "mieszka w luksusowym stumetrowym apartamencie, na najdroższym w Gdańsku osiedlu". Z okien jej apartamentowca "widać jachty zakotwiczone w marinie, dalej słynny Żuraw i panoramę Starówki". Ich była siedziba złotej firmy Amber Gold jest stąd zaledwie o krok. Tymczasem blisko 2000 klientów Amber Gold domaga się od P. zwrotu prawie 126 mln zł.

Stanisław Cybruch

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

kasa
 • kasa
 • 30.08.2012 10:48

Każda władza robi przewały by pozyskać kasę na wybory. Pamiętacie Bank Sląski jak załatwili klientów w jedna noc ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
John Travolta
 • John Travolta
 • 27.08.2012 15:42

to zdjęcie nie jest zdjęciem Pani Katarzyny P. tylko mojej koleżanki a ta impreza z której pochodzi to zdjęcie to otwarcie Jarmarku Dominikańskiego albo inna miejska impreza. Umieszcanie zbliżenia zdjęcia kogoś kogo nie dotyczy zupełnie afera AG to skrajna nieodpowiedzialność i głupota. Poprzedni wpis usuneliście... ciekawe czy ten tez usuniecie... Durne dziennikarstwo w Polsce kwitnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 26.08.2012 15:40

Zdjęcie jakby z legitymacji UB....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 26.08.2012 15:20

..... no właśnie jaka jest doga życiowa Cybrucha. Patrząc na zdjęcie to .....?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria Cielas
 • Maria Cielas
 • 26.08.2012 14:29

Całym szefem i właścicielem Amber Gold jest sam Donald Tusk. To on zagarnął cały kapitał banku i ulokował w skarbcu wybudowanego pałacu w Szwajcarii. Teraz kiedy nie dało się dalej ukryć swej działalności zrzuca winę na swych wspólników i nawet własnego syna wciąga w tą aferę. Do tego była potrzebna reforma emerytalna, zabranie wszystkich rent i okradanie polski żeby za pośrednictwem Amber Gold okraść nasz kraj i wszystkich Polaków, po to żeby wybudować sobie pałace w Szwajcarii i tam ulokować cały zagarnięty kapitał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
krotos
 • krotos
 • 26.08.2012 14:21

PALIWO CORAZ DROŻSZE ENERGIA TYLKO PATRZEĆ JAK POSZYBUJE W GÓRĘ,OPŁATY WSZELKIEJ MAŚCI TEŻ SZYKUJĄ SIĘ DO SKOKU, WIEK EMERYTALNY TEŻ W GÓRĘ JAKIEŚ POMYSŁY BYŚMY TO MY PODATNICY ( DUŻA GRUPA LUDZI MÓWI NA TO PAŃSTWO )POKRYLI DŁUGI JAKIEGOŚ PARABANKU . CO MNIE BIEDAKA OBCHODZI ŻE JAKIŚ KREZUS ( SKONT NIEKTÓRZY Z NICH MIELI TAKĄ KASĘ ) CHCIAŁ SZYBKO DOROBIĆ SIĘ JESZCZE WIĘKSZEJ . ENERGIA ,PALIWO ,EMERYTURY DOTKNĄ NAS WSZYSTKICH A TA AFERKA TYLKO KILU OBYWATELI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 26.08.2012 13:46

Teraz "Warszawka" - próbuje za wszelką cenę wyciszyć tą aferę - bo sondaże nie najlepsze.

Ta afera jest takim cierniem w oku. Zabrał nawet głos autorytet moralny III RP sam On A. Kwaśniewski ,udając że nic nie wiedział o przekręcie i jest bardzo zdziwiony, że syn Tuska brał w tym udział!

Widać ze za wszelką cenę chcą to rozwodnić by wyszło jak zwykle .... czyli po kościach!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Keram
 • Keram
 • 26.08.2012 13:15

O co chodzi? Przewal zrobiony i mamy pare setek milionow i moga nam skoczyc na kant ...... ! Pan P. z zona to ze smiechu leja pod siebie - mamy forse a reszta z Tuskiem na czele to moga ......!!!!! Na kogo wyborco glosowales???? Nocna Zmiana i teraz Tusk na czele z PO rozkradaja Polske!!! Pytanie: Jaki udzial w tym ma PO i Tusk???

Komentarz został ukrytyrozwiń
2ok.pl
 • 2ok.pl
 • 26.08.2012 13:09

Będzie.. Film o Amber Gold ..? 2ok.pl
czy staliśmy się widzami w dobrze wyreżyserowanym spektaklu ..?
Tylko jaki tytuł.? scenariusz pisze życie..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alicja Klin
 • Alicja Klin
 • 26.08.2012 12:35

i po co studia papierek który nic nie znaczy mamy tylu wykształconych ludzi i co KAPITALIZM nie daje rozwinąć skrzydła no i owszem kredyty które spłaca rodzic tak ich gospodarka trawi a jak już się rozwija TO RODZIC KAPITALISTA TRWONI NASZE ZASOBY PIENIĘŻNE NA NIEUDACZNIKA więc taki ludzi jak Katarzyna jak najwięcej a pis ze swoimi nieudacznikami niech zaczną tworzyć prace nie kasować

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.