Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4052 miejsce

Amber Gold. Kiedy, gdzie i jak poszły pieniądze ze "złotych lokat"

Przekręty związane z założeniem, funkcjonowaniem oraz likwidacją firmy Amber Gold, to najbardziej zajmujący i najmocniej pasjonujący temat publikacji prasowych i serwisów wszystkich mediów, ostatniego tygodnia. Tak też jest nadal.

Od kilku tygodni Amber Gold szczególnie interesuje i bulwersuje Polaków. Nic dziwnego, bo dawno nie mieliśmy w kraju tak gorącego emocjonalnie i tak perfidnego prawnie przekrętu finansowego, w dodatku na taką skalę. Nic dziwnego, bo młody 28-letni człowiek z wykształceniem średnim, potrafił w prosty sposób wkręcić w swoje plany inwestycyjne, tylu łatwowiernych.

Kilkadziesiąt tysięcy Polaków zostało nabitych w butelkę, prostym chwytem – na "gram złota" dla każdego, kto da firmie na konto jakiekolwiek oszczędności. I ludzie zaczęli na wyścigi dawać. Kto ile mógł – dawał.

Nieśli więc ludzie do Amber Gold nie tylko skromne swoje złotówki, jakie mieli na stanie, nieśli też oszczędności życia. Zasilili kasę parabanku Plichtów w stosunkowo krótkim czasie trzech lat w około 80 mln złotych. Jeszcze w czerwcu i lipcu 2012 roku, drobni ciułacze w całym kraju napełniali kasy firmy złotówkami, licząc na cudowne ich pomnożenie i wielkie zyski.

Tymczasem już w marcu 2012 "małżeństwo Plichtów wydało 50 mln zł, z Amber Gold sp. z o.o., na założenie nowej spółki - Amber Gold SA". "Klienci "złotych lokat" nie będą mogli sięgnąć po te pieniądze – czytamy w serwisie biznes.gazetaprawna.pl.

O potwierdzeniu przelewów 20 i 30 mln zł, z prywatnych kont Marcina i Katarzyny Plichta, poinformował Alior Bank, który nie ma żadnego związku z działalnością parabankową Amber Gold. Prowadził jedynie obsługę rachunku tej firmy. Firma, jak można domniemywać, od początku była traktowana jako własność małżeńska cudzych pieniędzy. Od początku z takim też założeniem została zapewne powołana do życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

zenek666
  • zenek666
  • 22.08.2012 01:52

http://i.imgur.com/qd9fu.png

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po angielsku "Amber Gold"
Po Polsku- złoty interes, złoty przekręt, złota afera

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju. Być może przed pisaniem artykułu czytałem wczorajsze informacje Alior Banku. Nie zmienia to faktu, że były prezes Amber Gold, Marcin Plichta ma na koncie kilka innych fałszywek, w tym najważniejszą o "złotej firmie" opartej na wyłudzonych - by nie powiedzieć ostrzej - cudzych złotych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mN
  • mN
  • 14.08.2012 21:09

ale tu tłok dyskutantów. a jakie merytoryczne uwagi
no,no
gratulacje autor, gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.