Facebook Google+ Twitter

Amber Gold. Klienci, zamiast pieniędzy, otrzymują plany wypłat

Spółka Amber Gold obiecywała po raz kolejny, że dziś w południe ruszy wypłata pieniędzy klientom. Pracownicy firmy nie udzielają w tej sprawie informacji, a klienci, zamiast pieniędzy, otrzymywali wydruk o majątku spółki.

Fot. ilustracyjna. / Fot. Przemek Świderski/Dziennik Bałtycki W miastach, w których firma ma swoje oddziały, nie było dziś kolejek. Jak podaje "Gazeta Prawna", pracownicy nie chcą rozmawiać z dziennikarzami. Nie mają informacji dotyczących wypłat zaległych kwot z zakończonych lokat, nie wiedzą, czy są one realizowane.

Coraz więcej klientów uważa, że padli ofiarą oszustwa i składa do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Amber Gold. Do środy do godz. 10.30 do prokuratury wpłynęło 27 takich zawiadomień.

We wczorajszym komunikacie spółka podała, że otworzyła rachunek bankowy za granicą. Z oświadczenia wynika, że "Amber Gold posiada wystarczający majątek do zaspokojenia i spłaty wszystkich swoich zobowiązań". Spółka ujawniła także swój majątek. W jego skład wchodzą: nieruchomości o wartości ok. 35 mln zł, w tym kamienice w historycznym centrum Gdańska, metale szlachetne o wartości ok. 60 mln zł, flota samochodów o wartości rynkowej ok. 8 mln zł, sprzęt elektroniczny o wartości ok. 7 mln zł, wyposażenie o wartości rynkowej ok. 4 mln zł, wartości niematerialne i prawne, w tym licencje o wartości ok. 3 mln zł, udzielone pożyczki o wartości ok. 15 mln zł, środki na rachunku bankowym ok. 17,5 mln złotych.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jacek Placek
  • Jacek Placek
  • 08.08.2012 21:43

To jak w "Głupim i Głupszym". Nie mają już pieniędzy dla frajerów, ale mają coś lepszego - rachunki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 08.08.2012 21:08

Głupich nie sieją ....sami sobie winni .Trzeba czytać umowy i sprawdzać wiarygodność w Nadzorze Finansowym . NF JUŻ 3 LATA TEMU ostrzegał przed Amber Gold.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.