Facebook Google+ Twitter

Amber Gold. Nalot ABW na lokale i dom Plichtów

Słynny polityk i mówca rzymski sprzed naszej ery, Cyceron, mówił, że fortuna jest ślepa i ślepymi czyni swoich wybranych. Ale któż by dziś słuchał Cycerona. Dziś mamy nowych – bardziej głośnych i reklamowych "mówców" finansowych. To ich mowa oślepia.

Dziś o godzinie 7 rano agenci ABW zawitali do mieszkania Marcina i Katarzyny Plichtów - poinformował portal tygodnika "Wprost", na który powołuje się tvn24.pl. Potwierdził to rzecznik ABW w TVN24. Dodał, że na zlecenie gdańskiej prokuratury ABW przeszukuje "pomieszczenia dziesięciu spółek oraz czterech obiektów", związanych z będącą w likwidacji firmą Amber Gold. Agenci i śledczy szukają dokumentacji finansowej, związanej m.in. z zapowiadanym zakupem i sprzedażą złota.

Według rzecznika ABW, Macieja Karczyńskiego, w siedzibach spółek i "innych obiektów" związanych z Amber Gold, funkcjonariusze służby szukają: faktur, rachunków, certyfikatów, a także innych dokumentów dotyczących płatności firmy i jej ludzi. Rzecznik dodał, że poszukiwania śladów przestępstwa w Amber Gold trwają od maja, czyli od wtedy, kiedy ABW złożyła doniesienie do prokuratury.

Funkcjonariusze cały czas zbierali

Od tej pory "funkcjonariusze cały czas zbierali i analizowali wszelkie informacje mogące mieć związek z możliwością popełnienia przestępstwa" – informuje serwis tvn24. Właśnie już w maju br. taka informacja w formie "zawiadomienia ABW" trafiła do gdańskiej prokuratury.

Dzisiejszą akcję ABW potwierdza prokuratura. W przeszukiwanych miejscach i
siedzibach spółek i "innych obiektów" związanych z firmą Amber Gold, mogą być dowody popełnienia przestępstwa. Celem czynności funkcjonariuszy Agencji jest ujawnienie tych dowodów i ich zabezpieczenie – poinformował prokurator z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jak dodał, postępowanie ABW i prokuratury prowadzone jest pod kątem czterech motywów: sprawdzenia doniesień o oszustwach; działania na niekorzyść osób, które powierzyły Amber Gold swoje mienie; uruchomienia i prowadzenia działalności parabankowej a także "prania brudnych pieniędzy". O podejrzeniu "prania brudnych pieniędzy" przez spółkę Amber Gold zawiadomił prokuraturę Bank BGŻ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Leszek W. Guła
  • Leszek W. Guła
  • 17.08.2012 05:25

Na 'kant' Marcinowi. Marcin Plichta jest chroniony przez MOSAD. Milczy ten, kto być może odpowiada za tzw. 'luki' w prawie. A może WYBRANI zarządzający sieciami parabanków wspierają nie tylko kościoły, kulturę i cele inne, lecz sponsorują opozycję? Jeśli na szachownicy życia znajdują się bierki, to co stanowi planszę, a kto stanowi bierki pośród których oprócz pionków muszą się znajdować figury - w tym dama i król? Rozumiem, że rozgrywający daną partię są ponad planszą, a więc i ponad bierkami. Skoro tak, to naprawdę jest się kogo bać, bo przecież strony grające nie muszą patrzeć na szachownicę. Spin doktorzy, to jak rozumiem adwokaci parlamentarnych bękartów szatana ze spodkundlonych miotów paraprzypadkowych, typy bez sumienia spod ciemnej gwiazdy, 'intelect-securitate-elementu parlamentarnego' - w RP 'isep' - zaprzańców (zdrajców) narodowości polskiej i Polski, generalnie NARODOBÓJCY. Chyba będę zmuszony dać tym kanaliom potrójnego szacha. Google: lwgula

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Z dużej chmury mały deszcz." Trzeba narobić hałasu, żeby wyrodny synalek wyszedł z twarzą. A sprawa ucichnie i rozmyje się, tak jak sprawa posła BONDY. No i trzeba będzie się sposobić do następnej operacji złodziejskiej. Zobaczymy, czy moje słowa sprawdzą się. Po dzisiejszym wystąpieniu w TVP stwierdzam, że Donald Tusk nie jest osobą kompetentną na stanowisko premiera i wysokiego urzędu mówiąc, że: "Syn wybrał inną drogę i to jego sprawa." Jak nie potrafi być odpowiedzialnym ojcem, to jak może być odpowiedzialnym premierem?! To jakiś cyrk, czy teatr?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.