Facebook Google+ Twitter

Amber Gold znika z rynku. Co czeka klientów zlikwidowanej firmy?

Spółka Amber Gold przestaje istnieć. O tym fakcie poinformował zarząd spółki, zapewniając, że klienci otrzymają pełny zwrot wpłaconych przez nich pieniędzy. "Likwidacja spółki Amber Gold nie wróży dobrze. Będzie problem z odzyskaniem pieniędzy" - ocenia ekonomista, Marek Zuber.

Sonda

Klienci Amber Gold odzyskają pieniądze?

 / Fot. PAPW komunikacie na stronie Amber Gold czytamy: "Szanowni Klienci Amber Gold, Informujemy, że w dniu dzisiejszym, tj. 13 sierpnia 2012 r. zapadła decyzja o likwidacji spółki pod firmą Amber Gold Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku".

Zgodnie z regulaminem firmy, spółka wypowie wszystkim klientom obowiązujące umowy. Należy im się zwrot pełnej zainwestowanej kwoty wraz z przysługującymi im odsetkami, naliczanymi do momentu ogłoszenia rozwiązania. O wypłacie środków firma poinformuje klientów listownie.

Tyle zapewnienia Amber Gold. Mniej optymistycznie oceniają tę decyzję specjaliści. "Likwidacja spółki Amber Gold nie wróży dobrze. Będzie problem z odzyskaniem pieniędzy" - ocenił w rozmowie TVN24 ekonomista, Marek Zuber. Wyjaśnił, że firma najpierw powinna spłacić klientów, a dopiero potem się rozwiązać.

Także Grzegorz Zalewski z Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska przestrzega: "Nie wierzę, w to, że klienci odzyskają swoje pieniądze. To była klasyczna piramida finansowa. W tej sprawie zaskakuje bezwładność państwa i organów prawa".

Likwidacja Amber Gold zostanie rozłożona w czasie. Cały majątek firmy będzie sprzedawany stopniowo, by na bieżąco regulować wszystkie zobowiązania finansowe.

Wszystkie oddziały spółki i jej przedstawicielstwa zostały zamknięte, na drzwiach wiszą oświadczenia o likwidacji. Przed niektórymi oddziałami gromadzą się klienci. Informacje będzie można uzyskać wyłącznie poprzez telefoniczne biuro obsługi klienta. Firma prosi, by pytania kierować pod numer telefonu 58 731 50 50.

Spółka Amber Gold działała od 2009 roku. Firma oferowała lokaty o wysokim oprocentowaniu (nawet do 16%) inwestycje w kruszce, głównie złoto, oraz pożyczki. Komisja Nadzoru Finansowego umieściła Amber Gold na liście ostrzeżeń publicznych - miała wątpliwości czy spółka nie wykonywała czynności finansowych bez odpowiedniej licencji.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

ciułacz
 • ciułacz
 • 14.08.2012 16:46

Moje ciężko zarobione pieniądze staram się trzymać w banku z gwarancją skarbu państwa i nie w jednym tylko banku - bo to moja przyszłość. Oprocentowanie nie jest dla mnie tak istotne jak bezpieczeństwo. Tamci z Amber Gold to byli cwaniacy chcieli pokazać że mogą mieć lepiej - to pokazali. Teraz się tłumaczyć będą że nie wiedzieli. Odpowiedź jest prosta bez pracy nie ma kołaczy - reszta to ruletka jak ktoś lubi grać swoją kasą to jego problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ptaszynski
 • ptaszynski
 • 14.08.2012 16:28

ha ha!! umowy to se można wsadzić..w... przecież to świstek papieru.... pieniązków już niestety nie zobacza ze też jeszcze po tym swiecie chodzą tacy naiwni!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 14.08.2012 16:24

jesli ktos liczy na szybki i wielki zysk podejmuje ryzyko ,, jak tutaj ludzie sami odpowiadaja za swoje decyzje nic nie ma za darmo a pieniedzy to nie zobacza jestem pewny...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
 • Jan Nowak
 • 14.08.2012 11:10

amger-gold znika, tusk i plichta nie znikają.
nakręcają nowy wałek.
ciekawe z jak dużą walizką siana wyszedł tusk z tego interesu,
bo to że tysiące klientów wtopiło to oczywiste.

"przelecieć się na tusku "
to wtopić kupę siana bez odzysku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ab
 • ab
 • 14.08.2012 10:33

cd : http://www.wprost.pl/ar/339354/Plichta-sfalszowal-potwierdzenia-przelewow-na-50-milionow-zlotych/ ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek M
 • Jurek M
 • 14.08.2012 09:07

Amber Gold zniknie - a co z Ludżmi ,też znikną ..... wykończą ich służby spec.? Wszystko możliwe - jak ludzie wyjdą na ulice!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Frank - a po 2 latach Cię zwalniają za dobre sprawowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Judym
 • Judym
 • 13.08.2012 23:41

Cóż..... ci biedni ciułacze; zapewne rodzinę Tusków zapamiętają do końca życia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Herald of Truth
 • Herald of Truth
 • 13.08.2012 22:49

Amber Gold to nic w porownaniu z inna firma - kosciolem katolickim.
Ci kradna od nas wszystkich, patrzcie na ich palace, biurowce, latyfundia, zamki, szkoly, szpitale etc.
A co nam oferuja? Moze i miejsce w domu straosci, za przepisanie majatku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy tu po prostu drugie USA. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.