Facebook Google+ Twitter

Ambientowa zima - Epic45 trzykrotnie w Polsce

Już dzisiaj pierwszy z trzech koncertów, który zapewne wpisze się przepysznie w zimowy krajobraz za oknami. Zbliżają się wieczory z mistrzowskim Epic45.

Screen z teledysku / Fot. ScreenJuż dziś w Katowicach, jutro w Poznaniu, i pojutrze w Warszawie, będą miały miejsce dwa dużego formatu wydarzenia muzyczne. Najpierw w klubie Cogitatur, następnie Pod Minogą, później w Centralnym Basenie Artystycznym wystąpi zespół, który od ponad dziesięciu lat wyczarowuje pierwszorzędne muzyczne widoki.

Udaje im się godzić subtelne dźwięki gitar ze zwiewną elektroniką, które mogą spodobać się zarówno fanom Mogwai, jak i bardziej eterycznych July Skies. Zwolenników improwizacyjnego Bark Psychosis z tymi, którzy preferują dronowo-ambientowy kolaż Emeralds. Z obszernej dyskografii zespołu można by stworzyć obiecującą setlistę - a mając na uwadze ostatnią doskonałą mini płytę "All the empty houses", będzie to nie lada przeżycie.

Koncerty w Polsce są częścią dużej, europejskiej trasy. Bilety w cenie około 25 zł do nabycia poprzez strony organizatorów: Agencji Promusicage oraz klubu Cogitatur.

Tych, którzy nie znają zespołu, zapraszam do odsłuchań na profilu Myspace.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dobre spostrzeżenie apropo ambientu. Rzeczywiście, można powiedzieć, iż jest to zwykły makaronizm a może raczej - zapożyczenie z francuskiego "d'ameublement" lub później, od angielskiego ambient po prostu. Myślę, że trudno będzie liczyć na dobry odpowiednik w naszym języku - prosta wygoda i dość silne zakorzenienie słowa w muzycznej terminologii za tym przemawiają. Jeszcze trudniejsze wyzwanie to określenie, czym jest ambient. Ale nie o tym tu i teraz, jak sądzę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł poprawiłem, dziękuję za czujność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja poproszę o udokumentowanie słowa- ambient - ambientowa .
Przekopałam bezskutecznie moje słowniki języka polskiego.
Słowo nie brzmi dla mnie obco, ale jest chyba paskudnym makaronizmem. Mylę się?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł zdecydowanie powinien brzmiec "Trzykrotnie". Przepraszam za błąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.