Facebook Google+ Twitter

Ambitna Miss ma niebieskie oczy i chciałaby być dziennikarką

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-07-10 09:01

W sierpniu 2006 roku Dorota Gawron zdobyła tytuł wicemiss Polonia, miesiąc później wygrała prestiżowy konkurs Miss Baltic Sea and Scandinavia. W maju Dorota wzięła udział w finale Miss Universe w Meksyku.

Choć tym razem nie udało się jej zdobyć żadnego tytułu (wygrała 20-letnia Riyo Mori z Japonii), wicemiss Polonia bardzo cieszy się z tego, co przez ten rok osiągnęła. – Nie robię żadnego rachunku zysków i strat. Przez ostatni rok wiele przeżyłam, a zdobyte w ten sposób doświadczenie wiele mi dało – twierdzi Dorota Gawron.Częstochowianka Dorota Gawron reprezentowała nasz kraj na wyborach Miss Universe / Fot. Dziennik Zachodni

– Córka od dzieciństwa chciała uczestniczyć w konkursach piękności – mówi Anna Gawron, mama Doroty. – Tytułem wicemiss Polonia sprawiła nam piękny prezent, bo rok temu obchodziliśmy z mężem jubileusz 25-lecia małżeństwa. Wicemiss Polonia jest urodzoną optymistką. Największą pasją Doroty są podróże, jednym z jej marzeń jest praca na Kubie np. w charakterze ambasadora Polski.

Eliminacje do konkursu Miss Polonia były wieloetapowe. Przyszła wicemiss rozpoczęła je od wyborów najpiękniejszej mieszkanki stolicy. Co ciekawe, Dorota nie zdobyła wówczas żadnego tytułu, a do kolejnych etapów awansowała dzięki „dzikiej karcie” przyznanej przez organizatorów. Tytuł wicemiss Polonia był przepustką do udziału Miss Baltic Sea and Scandinavia i Miss Universe w dalekim Meksyku.

Podróż do Meksyku trwała piętnaście godzin. Hotel Camino Real, w którym mieszkało 77 kandydatek do tytułu Miss Universe z całego świata, znajdował się w samym centrum miasta Meksyk. – W tym kraju byłam już po raz trzeci. Moją uwagę zwrócił fakt, że Meksykanie wielką czcią otaczają Jana Pawła II – mówi wicemiss Dorota Gawron.

Kandydatki były chronione przez 24 godziny na dobę. Miały zakaz spacerowania po hotelu. Do recepcji i sklepu najpiękniejsze kobiety świata mogły wychodzić jedynie w towarzystwie opiekunek. Podczas jednej z prób przed finałem ewakuowano cały budynek. Jak się później okazało, nie były to rutynowe ćwiczenia, bo ktoś faktycznie zadzwonił z informacją, że w budynku jest bomba.

– Przez pierwsze dwa tygodnie podróżowałyśmy po Meksyku. Odwiedziłyśmy m.in. Chiapas na południu i Cancun na wschodnim wybrzeżu, gdzie kręcono z helikoptera film otwierający galę Miss Universe – wspomina Dorota Gawron. Kolejne dwa tygodnie kandydatki spędziły na nauce choreografii i układów tanecznych. uczestniczyły w bankietach i kolacjach.

Dla Doroty udział w konkursach piękności był przede wszystkim doskonałą okazją do sprawdzenia siły charakteru. – Początki nie były łatwe, bo otrzymanie „dzikiej karty” na pewno nie wzmocniło mnie psychicznie. Udział w konkursach był przede wszystkim solidnym zastrzykiem adrenaliny, bo trudno było przewidzieć, co się dokładnie wydarzy – mówi Dorota.

Dorota, która pracę modelki rozpoczynała jeszcze w liceum, ma wiele propozycji sesji zdjęciowych. Chciałaby również pracować jako dziennikarka, pisze już felietony do jednego z serwisów internetowych. – Modeling i dziennikarstwo to dwie rzeczy, którymi chciałabym się zająć. Myślę, że uda mi się je pogodzić – mówi Dorota.

Ambitna miss


Dorota ma 22 lata, 178 cm wzrostu, niebieskie oczy i wymiary 85-62-92. Urodziła się w Częstochowie, ale jej dom rodzinny znajduje się w Zawadach. Obecnie Dorota mieszka, pracuje i uczy się w Warszawie. Studiuje stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Zaliczyła ostatnią sesję egzaminacyjną, teraz czeka ją pisanie pracy magisterskiej, którą zamierza obronić we wrześniu. Naukę godzi z pracą w sekretariacie zarządu telewizji Polsat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kurde, szukalam czegos o EZLN dzialajacym w Chiapas, a tu mi sie trafil artykul o miss :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pracę magisterską czy licencjacką??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.