Facebook Google+ Twitter

American Film Festival od 21 października we Wrocławiu. Na początek "Whiplas" Chazelle'a

5. edycja American Film Festival odbędzie się w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu w dniach 21 - 26 października. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć ponad 70 filmów, w tym ponad 50 po raz pierwszy pokazywanych w Polsce.

American Film Festival to święto kina Stanów Zjednoczonych, na którym prezentowane są najnowsze filmy znanych reżyserów oraz produkcje twórców mniej rozpoznawanych. Festiwal będzie okazją do zapoznania się ze współczesną kinematografią amerykańską, a przez nią również z kulturą i rzeczywistością Stanów Zjednoczonych. Festiwal ma na celu pokazanie, że w Stanach Zjednoczonych nie powstają wyłącznie komercyjne produkcje.

 / Fot. Materiał organizatoraNa początek zobaczymy film Damiena Chazella "Whiplas", który opowiada historię młodego perkusisty, który w prestiżowym konserwatorium zderzy się z autorytarną ikoną jazzu - nauczycielem prowadzącym szkolny band. Młody i ambitny perkusista za wszelką cenę pragnie dołączyć do czołówki najwybitniejszych artystów muzyki jazzowej. Film zdobył główną nagrodę na festiwalu Sundance. Zostanie zaprezentowany w ramach sekcji Highlights.

W sekcji Highlights zobaczymy również inne znane produkcje: dramat Davida Gordona Greena "Manglehorn", "Biały ptak w zamieci" Gregga Araki'ego, czy "Zniknięcie Eleanor Rigby: oni" Neda Bensona.

W kolejnej sekcji Spectrum organizatorzy zaprezentują najciekawsze filmy nowych twórców. O nagrodę główną zawalczy 20 tytułów m.in. "Obvious Child" Gillian Robespierre, "Szczęściarze" Megan Griffiths, jak również "Łagodnie i czule" Josephine Decker.

W sekcji American Docs zaprezentowanych zostanie 10 filmów dokumentalnych, które pokazują ważne problemy społeczne. Zobaczymy "Joe Show" Randy'ego Murraya opowiadający o Joe Arpaio, kontrowersyjnym amerykańskim polityku, który został oskarżony o rasizm i terroryzowanie społeczności. Inne produkcje to m.in. "Przybłęda" Debry Granik, czy "Po prostu życie" Steve'a Jamesa.

Produkcje pokazywane w sekcjach American Docs i Spectrum oceniać będą widzowie. Filmy ubiegać się będą o nagrody publiczności w kategoriach: film fabularny i film dokumentalny.

W ramach pokazów specjalnych 5. edycji American Film Festival będzie można obejrzeć przedpremierowo najnowszy film Davida Cronenberga "Mapy gwiazd", a także serial "Fargo" - najlepszy miniserial roku.

Na festiwalu zostanie również wręczona nagroda Indie Star Award dla gwiazdy niezależnego kina amerykańskiego. W tym roku wyróżnienie otrzyma Whit Stillman, który wyreżyserował m.in. "Metropolitan", "Barcelonę", "Rytmy nocy", czy "Pannice w opałach".

Festiwal odbywać się będzie we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty i potrwa do 26 października.

www.americanfilmfestival.pl

Zobacz także: 30. Warszawski Festiwal Filmowy. Publiczność nagrodziła najciekawsze filmy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.