Facebook Google+ Twitter

American Film Festival we Wrocławiu. Widzowie zobaczą dziesięć filmów Clinta Eastwooda

Dziesięć filmów Clinta Eastwooda będzie można zobaczyć podczas American Film Festival we Wrocławiu. Impreza potrwa od 20 do 25 października.

 / Fot. Eva Agostini/Invision/AP (aip)Clint Eastwood jest znany chyba wszystkim. Ten wybitny aktor, reżyser, producent i kompozytor filmowy w tym roku skończył 85 lat, ale kolejnymi produkcjami udowadnia, że wciąż jest w formie. Clint Eastwood będzie bohaterem retrospektywy na American Film Festival, podczas której obejrzymy dziesięć filmów z jego reżyserskiego dorobku, również tych, jakie nie były puszczane w polskich kinach.

American Film Festival potrwa od 20. do 25. października 2015 roku we Wrocławiu. Podczas festiwalu odbędzie się retrospektywa filmów Clinta Eastwooda. Spośród filmów, wybranych do retrospektywy, wiele zgarnęło nagrody filmowe. W 1989 roku Eastwood otrzymał Złoty Glob za film "Bird" (reżyseria).

W 1993 roku film "Bez przebaczenia" dostał Oscara za najlepszy film, a reżyser za swoją pracę zgarnął zarówno Złoty Glob, jak i Oscara. W 2004 roku film "Rzeka tejemnic" otrzymał nagrodę Główną Césara za najlepszy film zagraniczny. Tą samą statuetkę otrzymał w 2010 roku film "Gran Torino". Program American Film Festival 2015, a zarazem terminy projekcji filmów Clinta Eastwooda, poznamy 7. października.

Alicja Sumarowska (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.