Facebook Google+ Twitter

Amerikan Dreams: SHOWGIRLS reż Paula Verhoevena w Metropolis Kino

Czasem trzeba miesiąc czasu czekać, ażeby pośród zżółkłych filmowych obrazów: "liści zimy" - zobaczyć ten jeden jedyny Górski Diament : SHOWGIRLS w reż. Paula Verhoevena z Elizabeth BERKLEY i Giną Gershon. Zakazany owoc wprost z Raju

( film jest zakazany w Irlandii ) smakuje najlepiej - ponieważ przekazuje nagą prawdę o... Amerikan Dreams !
Ciekawa życia dziewczyna, marząca o karierze tancerki w Las Vegas, trampuje autostopem. Wprawdzie młody kierowca zabierze ją z sobą swoim bagażnikiem, ale w zamian skradnie jej walizkę na najbliższym postoju.

Na szczęście, na swojej drodze Noami Malone (gra ją: Elizabeth BERKLEY) spotka uczynną czarnoskórą Molly Abrams ( gra ją: Gina Ravera). Nowa przyjaciółka, nie tylko że uratuje jej życie przed następnym rozpędzonym samochodem, ale zaklepie pracę tancerki w klubie, poprzez swoje znajomości w "dance -biznessie."

Inna sławna striptiserka Cristal Connor ( gra ją: Gina Gershon), a w przyszłości konkurentka w karierze tańca utalentowanej Nomi Malone wprowadzi ją do najsłynniejszego klubu rewii w Las Vegas "Stardust". Obie te Panie łączyć będzie "Hass- Liebe": nienawiść i miłość zarazem -w ich karierze tancerek rewiowych.

"Amerikan Dreams" to nie tylko śliczne nagie dziewczęta - na drabinie do sławy i pieniędzy! To przede wszystkim środowiskowe piekiełko - stworzone nie przez Boga, ale przez płeć brzydką (aktorzy: Kyle MacLachlan jako Lovel Nomi: Zack Carey, William Shockley, jako brutalna sławna bestia: Andrew Carver, i inni) - podrzucającą do ognia szaleństwa i dynamiki, wciąż nowe obrazy - szczapy pod roztańczone łydki kobiet. Na scenie: rewia jak z biblijnej księgi babilońskiego świata!

W rzeczywistości, a nie we śnie Jakuba: drabina do sławy i kariery, z której Naomi Malone ostatecznie - poprowadzona przez intrygi mężczyzn - strąca swoją konkurentkę Cristal Connor.
W tym światku tańca, fetyszyzmu ciała, szczypty teatralnego hedonizmu, tylko kobiecy team, mógłby zachować kobiecą godność. Jednakże i tu kobieta upodabnia się do mężczyzny, tworząc "amerykański feminizm", nic bardziej mylnego! Bo to mężczyźni kierują tym biznesem z udziałem ciał kobiecych, niczym w lalkowym teatrzyku !

Tak więc, brutalnie zgwałcona przyjaciółka Nomi, jej ukochana Molly Abrams ; zostanie równie chytrze i brutalnie pomszczona przez Amazonkę Nomi, czemużby nie ?!...

To spowoduje jednak, że Nomi Malone jest coraz bardziej osamotniona; i znów pod naciskiem męskich intryg, udaje się w drogę po... "Amerikan Dreams" na niekończących się autostradach Las Vegas!

Roziskrzona światłami Ameryka - przyciąga zewsząd nie tylko młode, śliczne dziewczęta, migocąc im przed oczyma sławą i karierą za Oceanem! W zamian zabierając to co najcenniejsze w człowieku: - przyjaźń, szacunek do siebie samej, miłość.

Wprowadzający do "BIZARRE CINEMA" w Metropolis Kino w HH, Michael Ranze; długo przestrzegał nas - oczarowanych możliwością zobaczenia "Showgirls" na kinowym ekranie w Hamburgu; - przed złośliwością purytańskiej Ameryki, katolickiej Irlandii i antynagrodą dla filmu i dla reżysera filmu Paula Verhoevena, w postaci "Złotej Maliny" (!).

Niepotrzebnie, obie Panie: i Elizabeth BERKLEY jako tancerka Nomi, i Gina Gershon jako Cristal Connors - na długo pozostaną w pamięci, ponieważ - for Ever podbiły serca hamburskiej Publiczności w Bizzare Cinema w Metropolis kino w HH.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Isabello, film: SHOWGIRL w reżyserii holenderskiego mistrza tego gatunku filmów, otrzymał anty- nagrodę w USA "złotą Malinę". Można różnie patrzeć na ten film: jako film rewiowy, dobra rozrywka. Ale ja uważam iż on dobrze oddaje społeczne mechanizmy - kierujące biznessem Dancingshow w USA.

I to jak kobiety i mężczyźni wzajemnie oddziaływują na siebie, wymieniając się swoim rolami: od erotyzmu do intelektu (feminizm). Film ten można zakupić na DVD - co ja też jeszcze zrobię; ażeby zrobić "paluch w dół" - ale do amerykańskich krytyków filmowych ! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiedziałam, że to taki diament ten film. Film zapowiada się interesująco. Słyszałam o nim bo grany był w studyjnym kinie, ale niestety nie wszędzie można być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.