Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10687 miejsce

Amerykanie krytykują matkę, która „odchudziła” córkę

Siedmiolatka ważyła 42 kilogramy przy 130 centymetrach wzrostu. Jej matka wzięła sobie do serca przestrogi lekarzy i postanowiła ją "odchudzić". Bea schudła 7 kilogramów. Dlaczego Amerykanie są oburzeni?

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Variation_in_body_fat_12577.JPG / Fot. Walter SiegmundDara-Lynn Weiss żali się w najnowszym numerze Vogue’a, że jej metody nie znalazły poklasku. Polegały one między innymi na tym, że nie dawała córce kolacji, gdy dowiedziała się, że podczas szkolnej uroczystości zjadła kaloryczny posiłek. Wyrwała dziewczynce z rąk czekoladowy koktajl i wylała go na jej oczach. Gdy na przyjęciach Bea sięgała po ciasteczka, matka wygłaszała tyrady na temat szkodliwości słodyczy.

Te metody przyniosły skutek, ale także potępienie dla matki. Jak możemy przeczytać na stronie deser.pl, doktor Leslie Sim, zajmujący się odchudzaniem zawodowo, stwierdził, że postępowanie matki jest alarmujące. "Emocjonalne podejście do jedzenia wytwarza w dzieciach obawę, ponieważ wmawia im się, że istnieje jedzenie dobre i złe. Uczucia i jedzenie to wybuchowa mieszanka. Najczęściej prowadzi do zaburzeń w odżywianiu" - powiedział.

Matki nie oszczędziły także feministki z portalu Jezebel.com, które napisały, że metody Weiss były drakońskie, niedojrzałe i naznaczone jej chorym stosunkiem do jedzenia. Matka, należąca do elity Manhattanu, została także skrytykowana przez wielu amerykańskich blogerów za to, że wystąpiła z córką w sesji zdjęciowej dla magazynu „promującego anoreksję”.

Uważacie, że matka naprawdę przesadziła? Przypomnijmy, że otyłość dotyka obecnie jednej trzeciej Amerykanów, a problemy zdrowotne związane z otyłością i nadwagą to: cukrzyca typu 2, choroba niedokrwienna serca i inne choroby układu krążenia, choroby układu oddechowego, zmiany zwyrodnieniowe kości, depresja, a nawet niektóre choroby nowotworowe.

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.