Facebook Google+ Twitter

Amerykanie nakręcą w Poznaniu thriller. Zdjęcia do filmu "Chronology" ruszą we wrześniu

We wrześniu ruszą w Poznaniu zdjęcia do amerykańskiego filmu "Chronology". 24 lipca w Estradzie Poznańskiej rozpocznie się casting dla osób, które chcą zagrać w filmie.

 / Fot. Rafał Gdak/Polska Press Grupa- Zdjęcia w Poznaniu mają charakter historyczny. Choć akcja filmu nie została osadzona w Poznaniu, to na ekranie pojawi się kilka znajomych poznaniakom widoków - zapewnia Michał Sterzyński ze Stern Pictures, producent "Chronology". Koproducentem jest GPD Agency. Producent nie chce póki co zdradzać żadnych szczegółów dotyczących filmu. Zapewnia jednak, że w Poznaniu powstanie produkcja o ogólnoświatowej dystrybucji i z międzynarodową, gwiazdorską obsadą.

Jedyną ujawnioną osobą jest Kipp Tribble, scenarzysta i aktor, mający w swoim dorobku m.in. pracę nad filmem sensacyjnym "Ruchome cele" (1998) oraz horrorem "Coffin" (2011). Więcej nazwisk - w tym znanego polskiego aktora, który weźmie udział w projekcie - poznamy dopiero we wrześniu. Po zakończeniu zdjęć w Poznaniu, plan filmowy przeniesie się do USA.

"Chronology" uzyskał wsparcie w wysokości 250 tys. złotych brutto z Regionalnego Funduszu Filmowego, którym zarządza Poznań Film Comission. - Wspieramy projekt organizacyjnie i logistycznie.

Czytaj także: Co nowego w kinie? W piątek zobaczymy pięć premier. Wśród nich filmy "Pikesle" i "Klucz do wieczności"


Na potrzeby zdjęć trzeba będzie m.in. wyłączyć z ruchu dwie ulice w okolicy Starego Rynku - zdradza Michał Gramacki z Poznań Film Comission. Casting do scen historycznych "Chronology" odbędzie się już w najbliższy piątek, w siedzibie Estrady Poznańskiej (ul. Masztalarska 8) i potrwa od godziny 10 do 19.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.