Facebook Google+ Twitter

Amerykanie nie dadzą Polsce sprzętu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-11 20:41

Polska nie dostanie od Stanów Zjednoczonych dodatkowych, odpornych na miny samochodów typu MRAP do wykorzystania w Afganistanie.

Amerykanie na razie tylko zgodzili się, by Polacy przez dłuższy czas korzystali z pożyczonych dotychczas 30 samochodów. Poinformował o tym minister obrony Bogdan Klich po spotkaniu z amerykańskim sekretarzem obrony Robertem Gatesem.

„Amerykanie mają w tej chwili własne duże potrzeby i te dodatkowe samochody, które przerzucają do Afganistanu, będą wykorzystywać na własny użytek. Będziemy musieli w inny sposób wzmocnić nasze zdolności techniczne" - relacjonował przebieg rozmowy minister Klich. Zastrzegł jednak, że Polska i tak bardzo skorzystała na wypożyczonych 30 samochodach.

„Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Od kilku miesięcy korzystamy ze sprzętu amerykańskiego, nie płacąc za te samochody ani grosza, a one tak naprawdę doprowadziły do tego, że od sierpnia zeszłego roku nie było żadnej ofiary pośród polskich żołnierzy i zawdzięczamy to leasingowi amerykańskiemu" - powiedział minister Klich.

Ponieważ Amerykanie nie dadzą dodatkowych samochodów, nasi żołnierze będą jeździć nadal Rosomakami. Kolejnych 13 Rosomaków zostanie przerzuconych do końca tego miesiąca do Afganistanu. W transporcie pomogą Amerykanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.